Szlifierka kątowa do 150 złotych – jaką wybrać, na co zwracać uwagę?

Szlifierka kątowa to sprzęt, który nie jest wykorzystywany na co dzień. Dla osób, które wykorzystują ją do celów zawodowych, poleciłbym bardziej zaawansowane modele niż te, które przytoczę w tym artykule. Jest on bowiem przeznaczony dla osób, które swojej szlifierki zamierzają używać od czasu do czasu, nie chcą wydawać na nią fortuny.

Rodzaje

Na rynku, mamy dostępną całą masę różnych szlifierek kątowych. Różnią się one mocą, wyposażeniem, funkcjonalnością czy swoim zastosowaniem. Niektóre modele, są już dostępne, od ceny nawet 30 zł. Następny segment takiego sprzętu to przedział od 80 do 100 zł. W granicach 100 do 150 zł jesteśmy już w stanie znaleźć ciekawe modele, które wystarczą dla większości użytkowników. Szlifierki przeznaczone dla profesjonalistów mogą kosztować nawet 2000 zł. My dzisiaj jednak zajmiemy się szlifierkami do 150 zł.

Szlifierki, różnią się od siebie funkcjami oraz parametrami. Nie ma podziału na właściwości. Jeśli tylko mamy ochotę, możemy jedną szlifierką, ciąć zarówno drewno, jak i beton. Musimy tylko dobrać odpowiednią tarczę, ale o tym później. W związku, z tym że to właśnie tarczę tworzą typ szlifierki.

Szlifierki mogą się różnić metodą zasilania. W większości z nich jednak jest zaimplementowane zasilanie sieciowe. Znacząco różnice możemy zauważyć w parametrach. Najczęściej, te droższe szlifierki, mają większą moc od tańszych.

Tarcze do szlifierki

Jednym z problemów jest ich średnica. Jeśli nie zależy nam na większej średnicy, warto zdecydować się na 115 mm. Jednak dla osób potrzebujących większej tarczy, mogę polecić rozmiar 125 mm. Poza średnicą musimy także dobrać grubość i rodzaj tarczy. Jest ona w pełni zależna od materiału, jaki zamierzamy ciąć, oraz wielkości naszej szlifierki.

Szlifierka jaka moc?

Dla osób, które zamierzają wykorzystywać szlifierkę do celów domowych, takie, których moc nie przekracza 900 W, w pełni wystarczą. Jeśli zamierzamy ciąć tylko drewno, lepiej nie kupować sprzętu o dużej mocy. Może się okazać, że drewno będzie płonąć podczas niedokładnej pracy. Na ogół, można powiedzieć, że szlifierki, które mają większą moc, są wydajniejsze. Umożliwiają one także więcej prac oraz bezproblemowe cięcie grubych materiałów. Te, których moc nie jest zbyt wysoka, przeznaczone są do cienkich materiałów. W cenie do 150 zł, bez większych problemów możemy dostać sprzęt o niewielkiej mocy, który sprawdzi się przy większości prac przydomowych.

Szlifierka kątowa jakie modele?

Na rynku mamy dostępne naprawdę sporo modeli. Sprawia to, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. Poniżej przedstawiam kilka ciekawych modeli w granicach 150 zł:

  • Graphite 59G072 720W
  • Modeco MN-93-004 900W
  • Einhell 4430550 900W
  • LUND 79116 900W
  • Power Up 79113 900W

Szlifierki z akumulatorem

Niektórym osobom, polecam przemyślenie zakupu szlifierki z akumulatorem. Jest ona wręcz idealne do robót domowych. Nie musimy martwić się kablem, przez co praca z takim sprzętem jest naprawdę wygodna. Musimy jednak pamiętać, że szlifierki czerpią sporo mocy, dlatego praca nie będzie zbyt długa. W związku z tym dla osób zamierzających pracować dłużej, z czystym sumieniem mogę polecić klasyczne rozwiązania z kablem. Są one mniej wygodne, ale zapewniają stałą pracę.

Wybór szlifierki to nie taka prosta sprawa. Jednak kiedy zastanowimy się nad tym, do jakich celów zamierzamy ją wykorzystywać, powinniśmy podjąć dobrą decyzję i być zadowolonym z naszego zakupu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Pilarka tarczowa do 300zł – jaką wybrać?

Następny artykuł

Gotowiec inwestycyjny – co to jest, czy rzeczywiście się opłaca?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments