Sufit podwieszany – rodzaje, cena i zastosowanie

Sufit podwieszany jest bardzo często spotykany w biurach, sklepach oraz domach i mieszkaniach. Łatwość montażu oraz ilość zalet sprawiły, że jest to nieodzowny element wielu obecnych aranżacji. Niewątpliwie dużą zaletą jest łatwość montażu gotowych rozwiązań i duża elastyczność w wykorzystaniu tego materiału.

Pisząc o suficie podwieszanym, musimy na wstępie uściślić jednak jego podział. W budownictwie jednorodzinnym, mieszkaniach i kamienicach bardzo często możemy spotkać się z sufitem podwieszanym wykonanym z płyt kartonowo gipsowych. Natomiast biura, sklepy, markety i budynki użyteczności publicznej wykorzystują modułowe sufity podwieszane dostarczane, chociażby przez firmę OWA.

Główną różnicą między sufitem podwieszanym z płyty kartonowo gipsowej i sufitem z gotowych paneli jest jego podatność na przyszłe modyfikacje.

Sufit podwieszany z płyty kartonowo-gipsowej

Sufit podwieszany, wykonany w systemie tzw. suchej zabudowy jest bardzo często stosowany w budownictwie mieszkalnym i pozwala na efektowne wykończenie i aranżację wnętrza. Duża elastyczność i podatność na formowanie sprawia, że z płyty kartonowo-gipsowej możemy formować nawet najbardziej złożone kształty i tworzyć estetyczne oraz funkcjonalne „wyspy” z ciekawym oświetleniem. Wartym uwagi rozwiązaniem tego typu suchej zabudowy jest np. oddzielenie strefy dziennej od kuchni w przypadku pomieszczenia z aneksem kuchennym. Odpowiednio stworzona wyspa i oświetlenie mogą odizolować nie tylko wizualnie te dwie strefy, ale zastosowanie dodatkowych wyciągów w strefie sufitu podwieszanego pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się zapachów wychodzących z aneksu kuchennego.

Sufit podwieszany modułowy OWA

Panele sufitowe wykonane z gotowych modułów są zazwyczaj stosowane w pomieszczeniach biurowych, sklepach oraz budynkach użyteczności publicznej. Same panele są bardzo często wykonane z PCV lub materiałów opartych o drewno. Ich dużą zaletą jest łatwość aranżacji i modyfikacji w późniejszym czasie. Dzieje się tak za sprawą gotowych modułów, które opierają się o stelaże. Każdy moduł jest oddzielnie mocowany i pozwala na rozbudowę lub zamianę na inny element w dowolnym momencie bez większego nakładu pracy i czasu.

Montaż sufitu podwieszanego, który jest wykonany w technologii modułowej, pozwala w łatwy sposób ukryć wszelkiego rodzaju instalację, obniżyć wysokość użyteczną pomieszczenia, zaaranżować nowe oświetlenie bez konieczności kładzenia instalacji na stałe oraz odizolować akustycznie wybraną przestrzeń.

Zalety sufitów podwieszanych

Zarówno sufit podwieszany wykonany z modułów OWA, jak i z wykorzystaniem suchej zabudowy karton-gips pozwala w łatwy sposób ukryć niedoskonałości stropu pomieszczenia. Z wykorzystaniem obu rodzajów sufitu podwieszanego jesteśmy w stanie skutecznie ukryć wszelkiego rodzaju instalację oraz systemy wentylacji bez konieczności montażu ich w stropie. Warto również wspomnieć, że ten rodzaj wykończenia pozwala nam stworzyć niezwykle ciekawe i funkcjonalne oświetlenie bez konieczności ingerowania w pierwotny sufit.

Wybór sufitu podwieszanego powinien być uzależniony od jego przeznaczenia i warunków, jakie daje nam konkretne pomieszczenie. Przed wyborem gotowego rozwiązania warto sprawdzić przykładowe aranżacje i możliwości, jakie daje nam jedno z przedstawionych rozwiązań. Sam sufit podwieszany bez problemu dostaniemy w hurtowni budowlanej, gdzie możemy osobiście skompletować jego poszczególne elementy, lub wybrać gotowe rozwiązanie z kompletnym systemem montażu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Sprzątanie bez chemii – jak do niego podejść?

Następny artykuł

LPG w butlach – dla gospodarstw domowych i nie tylko

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments