Sprzedaż mieszkania – jak poprawnie napisać ogłoszenie?

Przygotowanie skutecznego ogłoszenia o wynajmie lub sprzedaży mieszkania wcale nie jest łatwą i oczywistą sprawą. Naprawdę nie warto podejmować się redagowania tekstu wpisując go jednocześnie w portal sprzedażowy. Lepiej zrobić to spokojnie, z namysłem, uwzględniając wszelkie zalety nieruchomości, ale też pisząc go tak, by wyróżnił się na tle wielu innych i wzbudził zainteresowanie. Jeżeli sprzedaż mieszkania jest sprawą pilną dobre ogłoszenie to połowa sukcesu. 

Po pierwsze:  przygotować się do umieszczenia ogłoszenia czyli wybór portalu

Zanim przystąpimy do redakcji ogłoszenia dobrze jest przygotować sobie zestawienie portali, na których zawieszenie ogłoszenia powinno przynieść najszybszy skutek. Można to zrobić na kilka sposób. Skorzystać z doświadczeń znajomych i przyjaciół, można też po prostu wrzucić do wyszukiwarki hasło kupon/sprzedaż mieszkania i zobaczyć, które portale pojawią się u góry strony, można też skorzystać z portali, zbierających ogłoszenia o kupnie i sprzedaży nieruchomości i przekazujących je dalej do innych portali już bez naszego udziału. Dostęp do ilości tych portali zależy od wpłaconej kwoty, ale najwyższa pozwala na umieszczenie ogłoszenia na dobrze ponad 100 portalach.

Po drugie: zebrać wszystkie niezbędne dane mieszania

Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości to nic innego jak zbiór najważniejszych informacji o mieszkaniu. Najlepiej całą ofertę podzielić na kilka krótkich i zwięzłych akapitów, z których każdy będzie opisywał inne cechy nieruchomości.

Ogłoszenie powinno zawierać:

  • metraż
  • lokalizację, warto parę słów poświęcić na opis otoczenia
  • piętro
  • listę i rozkład pomieszczeń
  • dodatkowe zalety nieruchomości: balkon, taras etc.

Pisząc ogłoszenie o wynajmie, jeżeli chcemy przekazać ograniczenia co do osoby wynajmującej, to również tutaj powinny znaleźć się takie zastrzeżenia.

Po trzecie: homestaging i profesjonalna sesja zdjęciowa

Homestaging dotarł do nas z amerykańskiego rynku nieruchomości. Polega on na świadomym przygotowaniu mieszkania do sprzedaży lub wynajmu. Homestaging to technika opierająca się na zasadach marketingu. Jego celem jest zmiana charakteru nieruchomości z dotychczasowego „do mieszkania” na „do sprzedania”. Badania wykonane w USA wykazały, że ta metoda sprzedaży skraca czas finalizacji transakcji o 40% i zwiększa cenę sprzedaży o 10%. Na etapie redagowania ogłoszenia homestaging potrzebny jest do wykonania załączników czyli do profesjonalnej sesji zdjęciowej. Ogłoszenia ilustrowane atrakcyjnymi, wysokiej jakości oraz jasnymi zdjęciami zyskują sobie większe powodzenie i tym samym więcej zainteresowanych.

Jak przekazać cenę?

Bez względu na to jak bardzo wysoko cenimy sobie nieruchomość, którą chcemy sprzedać, zawsze należy zaznaczyć w ogłoszeniu, że dopuszczamy negocjacje cenowe. Taki komentarz po pierwsze zawiera przekaz, że kupujący nie musi z nami się zgodzić co do ceny, co jest typową techniką sprzedażową, uruchamia żyłkę biznesową, która tkwi w większości z nas oraz daje nadzieję na zaoszczędzenie pieniędzy.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Metody osuszania zalanych pomieszczeń

Następny artykuł

Na jakiej wysokości umieścić umywalkę?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments