Sprzątanie bez chemii – jak do niego podejść?

Czy zastanawiasz się czasami, jaki wpływ mają na Twoje zdrowie środki czystości, których używasz na co dzień do sprzątania? Czym możesz je zastąpić, aby Twój dom nadal był higieniczny i dokładnie wysprzątany? Podpowiadamy, jak skutecznie sprzątać bez użycia silnych detergentów.

Dlaczego detergenty szkodzą?

To, jak bardzo wykorzystywane przez Ciebie produkty do sprzątania szkodzą Twojemu zdrowiu, jest zależne od ich składu i sposobu używania. Aby mieć pewność, że wykorzystywane przez Ciebie środki są neutralne dla Twojego organizmu, musisz uważnie zapoznać się z etykietą danego detergentu. Wystrzegaj się środków chemicznych zawierających:

  • triklosan,
  • fosforany,
  • związki chemiczne chloru.

Wystrzegaj się także środków silnie żrących.

Te ostatnie, użyte w zamkniętym pomieszczeniu, takim jak np. łazienka, mogą podrażnić Twoje drogi oddechowe, skórę oraz oczy. Nawet, wydawałoby się, nieszkodliwy płyn do mycia naczyń może wpływać na kondycję naszej skóry. Dlatego tak ważne jest, aby w miarę własnych możliwości zrezygnować z używania „chemii” do sprzątania.

Co zamiast chemii?

Detergenty mają negatywny wpływ na organizm, to fakt. Niestety, są też najbardziej popularne i ogólnodostępne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że może doprowadzić swój dom do porządku, nie używając zbędnej chemii. Zamiast skupiać się na środku do czyszczenia, warto spojrzeć na sam proces sprzątania z innej perspektywy, a mianowicie – w jaki sposób sprzątamy? Jeżeli wyposażysz się w dobrej jakości sprzęt myjący, detergent zejdzie na drugi plan. Jeżeli Twój mop będzie miał odpowiednie włókna i zostanie wykonany z trwałego i chłonnego materiału, możesz zminimalizować użycie chemicznych środków czyszczących do minimum. Z niektórymi zanieczyszczeniami trudno poradzić sobie bez specjalnych środków myjących. W takich sytuacjach sięgaj po sprawdzone produkty z zaufanych źródeł.

Jeżeli chcesz zmniejszyć ilość używanych detergentów lub zupełnie z nich zrezygnować, to dobrym pomysłem jest przyjrzenie się w pierwszej kolejności sprzętowi, który używasz do sprzątania. Na stronie https://www.leifheitsklep.pl/ znajdziesz profesjonalne akcesoria do sprzątania, które sprawią, że zapomnisz o szkodzącej Tobie i Twoim bliskim chemii.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Jakie okna wybrać – plastikowe czy drewniane?

Następny artykuł

Sufit podwieszany – rodzaje, cena i zastosowanie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments