Ściany z mchu w domu – jak o nie dbać?

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się zielone ściany z mchu. Jest to produkt ekskluzywny a za razem niebanalny. To jeden z najefektowniejszych i najbardziej designerskich sposobów na dekorację wnętrz.

Przykładowe propozycję przygotowane przez JUKO green design świetnie pokazują nam jak z powodzeniem zastąpić tradycyjne rośliny doniczkowe na ciekawą aranżację wnętrza. Elementy mchu dekoracyjnego nadają wnętrzu ciepła, właściwie zaaranżowane mogą powiększyć optycznie pomieszczenie a przede wszystkim cieszą oko i pomagają się zrelaksować.

Jak wygląda pielęgnacja?

Obrazy z mchu wykonane są z naturalnych, stabilizowanych mchów i porostów, nie wymagają nawożenia, impregnacji konserwacji czy nawadniania. Jednak aby służyły nam jak najdłużej, należy zapewnić panelom z mchu odpowiednie warunki.

Pamiętajmy również, że wyschnięty mech stabilizowany można łatwo nawilżyć za pomocą nawilżacza powietrza, a ewentualne ubytki możemy uzupełnić, więc zielona ściana w tej formie może nam służyć przez wiele lat.

Jak użytkować?

  1. Dekoracje z mchu powinny być instalowane we wnętrzach i zabezpieczone przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.
  2. Wilgotność powietrza powinna zostać utrzymywana w granicach ok. 40-70% – to najlepsze otoczenie dla mchów stabilizowanych.
  3. Zielone ściany z mchu nie powinny być umieszczone w odległości mniejszej niż 1 metr od źródeł ciepła, takich jak grzejniki czy piece, ponieważ może dojść do nadmiernego przesuszenia.

Czy warto eksperymentować przy ścianie z mchu?

Odpowiedz jest prosta, nie warto. Dlaczego? Aby zielona ściana utrzymywała się jak najdłużej należy dostosować się do kilku wytycznych a na pewno odwdzięczy się ona swoim niepowtarzalnym wyglądem.

  • Nie spryskuj, nie zraszaj, nie podlewaj wodą paneli z mchu: jeżeli wilgotność w pomieszczeniu spadnie poniżej 40%, wystarczy włączyć w pomieszczeniu nawilżacz powietrza,
  • Nie przycinaj, nie wyrywaj, nie ugniataj: chrobotek reniferowy nie lubi ingerencji człowieka jeżeli jest to możliwe staraj się jak najmniej dotykać mech stabilizowany
  • Nie narażaj ścian z mchu na bezpośredni kontakt ze źródłem ciepła (grzejniki, świece czy kominki)
  • Nie barw zielonych paneli na własną rękę,

Jeżeli wygląd zielonej ściany z mchu który masz  już nie spełnia twoich oczekiwań i wiesz że chcesz coś zmienić to warto zapytać eksperta o pomoc.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania w Lublinie na Wrotkowie?

Następny artykuł

Polubisz Lublin! Dlaczego warto mieszkać w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
2 lat temu

Ściany z mchu to święta sprawa szczególnie w niedoświetlonym mieszkaniu

Kasia
Kasia
2 lat temu

Mam takie panele z mchu u siebie i świetnie się sprawdzają.