Salon w stylu nowoczesnym? Jak go urządzić?

Kluczowym wnętrzem naszych mieszkaniach czy domach jest salon. Stanowi również najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie. Nowocześnie urządzony salon to miejsce nie tylko funkcjonalne ale i takie w którym z przyjemnością przebywamy, relaksujemy się i spędzamy czas z rodziną i naszymi gośćmi. Urządzanie salonu jest nie lada wzywaniem zarówno pod względem jego funkcjonalnego zagospodarowania ale i samego wystroju salonu. Aranżacja salonu powinna być dopasowana do naszego stylu życia, naszych potrzeb oraz oczekiwań. Jak urządzić salon?

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji salonu? Jakie wybrać meble, dodatki i dekoracje?

Na pytanie jak urządzić nowoczesny salon czy salon w stylu nowoczesnym należy najpierw zadać sobie pytanie czym jest, czym charakteryzuje się styl nowoczesny? Styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm i prostota w kolorystyce jak i formie. Urządzając salon w  stylu nowoczesnym warto postawić na kolory biały, szary, czarny i grafit.

Meble, dodatki i dekoracje w nowoczesnym salonie

Nowoczesny salon powinien być miejscem wygodnym, komfortowym w codziennym użytkowaniu a wystrój salonu powinien cieszyć oczy mieszkańców. Aranżacja salonu powinna być spójna stylistycznie dlatego każda podejmowana decyzja musi być dobrze przemyślana.  Wnętrze nowoczesnego salonu  ma być urządzone prosto, co nie znaczy, że banalnie.  W nowoczesnym salonie wszystko ma mieć swoje miejsce bez zbędnych bibelotów mebli i dekoracji. Projektowanie salonu to proces złożony i wymaga przemyślenia i zaplanowania wszystkiego w najdrobniejszym szczególe.

Jakie wybrać meble do nowoczesnego salonu?

Meble powinny być funkcjonalne i powinno być ich naprawdę tylko tyle ile potrzebujemy. Meble w nowoczesnym salonie powinny mieć prostą formę bez zbędnych żłobień. Mogą być matowe lub w połysku. Najczęściej białe, czarne lub drewniane.  Nawet jeśli decydujesz się na tak zwaną meblościankę musi być ona lekka, o geometrycznych kształtach i prosta w swojej formie.

Dodatki i dekoracje w salonie w stylu nowoczesnym. Co wybrać?

Zwykło się mówić , ze dodatki  dekoracje we wnętrzu stanowią przysłowiową wisienkę na torcie. To prawda. Dzięki odpowiednio dobranym dodatkom i elementom wykończeniowym i dekoracyjnym jesteśmy wstanie nadać wnętrzu charakteru, przytulności, ciepła.

Jakie elementy dekoracyjne sprawdzą się w nowoczesnym salonie? Otóż będą to:

  • beton,
  • cegła, kamień
  • szkło
  • metal
  • drewno

Jakie dodatki wybrać do nowoczesnego salonu?

Najważniejsza zasada jaka powinniśmy kierować się podczas wyboru dodatków i dekoracji brzmi „ mniej znaczy więcej” w nowoczesnym salonie nie ma miejsca na zbędne rzeczy. Idealne dodatki w nowoczesnym salonie stanowić będą na przykład:

  • nowoczesne oświetlenie
  • dywan
  • dekoracyjne poduszki
  • modne plakaty, obrazy, napisy
  • fototapeta, tapeta dekoracyjna na jednej ze ścian

Urządzać nowoczesny salon na własną rękę czy z pomocą projektanta wnętrz?

Chociaż mamy dziś coraz większą świadomość w kwestii urządzania wnętrz odnośnie stylów, spójności aranżacji i wystroju to kiedy przychodzi moment kiedy stajemy przed urządzeniem wnętrza pojawiają się trudności i wątpliwości. I choć na początku wydawało nam się , ze wiemy co, gdzie i jak to stając przed podjęciem decyzji już nie jesteśmy tacy pewni. Mamy świadomość, ze popełnione błędy mogą zniweczyć efekt końcowy lub narazić nas na kosztowne zmiany, przeróbki. Jeśli chcemy mieć pewność jak będzie wyglądał aranżacja salonu, ze salon będzie nie tylko pięknie, spójnie ale i funkcjonalnie urządzony warto zwrócić się po pomoc do profesjonalistów w dziedzinie urządzania wnętrz. Decydując się na projekt wnętrz  wbrew pozorom oszczędzamy nasz czas i pieniądze w ten sposób. Tym bardziej, ze w dzisiejszych czasach jest to usługa łatwo dostępna i poza skorzystaniem z usług biura projektowego stacjonarnie możemy to zrobić również zdalnie – przez internet  nie wychodząc z domu. Przykładem takiej firmy oferujących usługi projektowania wnętrz jest Fabryka Projektów z której ofertą możesz zapoznać się tu https://e-wystroj-wnetrz.pl/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Okna w Warszawie – u kogo warto zamówić?

Następny artykuł

Jakie płytki do łazienki?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments