Salon w stylu loftowym

Stylizacja industrialna, zwłaszcza w pomieszczeniu najbardziej reprezentatywnym czyli w salonie, to ciekawa alternatywa dla mody wnętrzarskiej, która jest obecnie w głównym nurcie. Salon w stylu loft to z pewnością propozycja dla osób ceniących sobie nietuzinkowe i odważne wnętrza, artystów i tych, którzy chcą w pomieszczeniu uzyskać efekt przytulności w nieoczywisty sposób, używając do tego środków, które na pierwszy rzut oka z przytulnym klimatem mają niewiele wspólnego.

Główne założenia stylizacji loftowej

Pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl kiedy wspomina się o współczesnym lofcie, to wysokie pomieszczenie pofabryczne z widocznymi i wyeksponowanymi elementami konstrukcyjnymi. To oczywiście propozycja dla osób, które chcą z tego stylu zaczerpnąć zupełnie wprost. W nowoczesnym salonie można jednak nieco stonować tę aranżację, dzięki czemu będzie ona zarówno industrialna, jak i przytulna. Chodzi jak zwykle o detale.

Przede wszystkim należy postawić na przestrzeń, ponieważ tylko w takim nieprzeładowanym pomieszczeniu można wydobyć piękno industrialu. Minimum mebli z elementami metalu i drewna oraz cegła lub beton architektoniczny na ścianach to najlepsza podstawa. Oczywiście, jak w każdym salonie, musi się znaleźć również miejsce do wypoczynku i to ono zazwyczaj będzie stanowić centrum wnętrza.

Sofy w stylu industrialnym – co wybrać?

Najbardziej pożądanym kolorem mebli tapicerowanych będzie oczywiście czerń i szarość. W ostatnich miesiącach coraz śmielej na salony wchodzi także zapomniany nieco beż. Zimny odcień będzie współgrał z loftem. Warto spojrzeć na przykład na ofertę producenta Gala Collezione. Pośród stworzonych przez markę sof, można znaleźć mebel idealnie wpisujący się w styl loftowy. Powinien mieć on maksymalnie prostą, elegancką formę, tak by nie stanowić pierwszoplanowego elementu. Sofy w salonie loftowym są niejako tłem dla industrialnych ścian, sufitów czy też podłóg. Z tego względu ich siłą musi być geometryczna prostota, bez zaokrągleń czy przyciągających uwagę detali. Jeżeli tylko pozwala na to przestrzeń, dobrze jest postawić na dużą, dwuosobową wygodną sofę, by inne meble, takie jak komody nie stanowiły dla niej konkurencji.

Dodatki stanowią klimat

Minimum dodatków to także charakterystyka stylu loftowego. Jeżeli już są wybierane to nieprzypadkowo, w sposób idealnie wpisujący się w całość aranżacji. Na pewno o klimacie oraz przytulności wnętrza będzie stanowić oświetlenie. W tym przypadku najlepiej będą się prezentować lampy wiszące, podłogowe lub biurkowe w metalowej oprawie, malowane proszkowo na kolor czarny. Światło gra w takim pomieszczeniu ogromną rolę, ponieważ brakuje w nim tekstyliów, takich jak dywany czy zasłony. Pożądane w tym rodzaju aranżacji są także żywe rośliny. Doskonale będzie się na przykład prezentował duży rozłożysty kwiat postawiony obok sofy i sporo nieco innej, mniejszej roślinności na parapetach czy komodach. Naturalna zieleń nieźle współgra z loftowym „mrokiem”, który oczywiście może być pięknie przełamany takimi drobnymi detalami.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Usługi kominiarskie – dlaczego są ważne?

Następny artykuł

Zakup kawalerki w Warszawie – czy warto zdecydować się na wykończenie pod klucz?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments