Rolety zewnętrzne – sposób na wysokie temperatury w domu.

Lato w Polsce przyzwyczaiło już nas do upałów rodem z Afryki. Temperatury w budynkach nierzadko zbliżają się do wartości panujących na zewnątrz. Klimatyzacja jest dobrą odpowiedzią na taką pogodę, jednak dość kosztowną, nieekologiczną i niekoniecznie sprzyja naszemu zdrowiu. Zakładanie w oknach rolet z materiałów zaciemniających nie rozwiązuje, niestety, wszystkich problemów, choć jest ciekawą propozycją. Stuprocentową barierę przed wpadającymi do pomieszczenia promieniami słonecznymi będą rolety zewnętrzne.

Rodzaje rolet ze względu na ich montaż

Rolety zewnętrzne najczęściej dzielimy na naokienne oraz adaptacyjne lub elewacyjne. Poszczególne rodzaje rolet zewnętrznych różnią się innym sposobem montażu.

  • Rolety zewnętrzne naokienne wymagają montażu już na wczesnym etapie budowy. Zasadniczo, ich montaż przewiduje się podczas projektowania budynku, przez co idealnie wpisują się w konstrukcję całej bryły. To niezwykle nowoczesne rozwiązanie, w którym wtopiona w elewację budynku roleta staje się de facto elementem fasady. Mechanizm rolety, wykonany z PCV, montuje się bezpośrednio na ramie drzwi bądź okien. Dzięki zastosowaniu klapy rewizyjnej, dostęp do tego mechanizmu możliwy jest od wewnątrz budynku, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.
  • Rolety zewnętrzne adaptacyjne (elewacyjne) można montować w dowolnym czasie, niezależnie od stopnia zaawansowania robót budowlanych. Mechanizm rolety znajduje się w specjalnej skrzynce, która – w przeciwieństwie do rolet naokiennych – jest widoczna. Duży wybór kolorów maskownic pozwala na idealne ich dopasowania do fasady.

Sterowanie roletami zewnętrznymi

Roletami zewnętrznymi steruje się tradycyjnie, a zatem ręcznie – przy pomocy linki, lub elektrycznie – za pomocą silniczka. W drugim przypadku, mamy do dyspozycji przełącznik, pilot i przełącznik kluczykowy. Ogromnym ułatwieniem sterowania roletami zewnętrznymi jest inteligentny system sterowania, który obsługuje się za pomocą specjalnej aplikacji w smartfonie lub tablecie. Jest to duże ułatwienie, szczególnie dla właścicieli dużych domów, a także często przebywających poza domem.

Krótko o zaletach rolet zewnętrznych

O zaletach rolet zewnętrznych można by się rozpisywać, a ich ilość jest zależna od oczekiwań użytkownika. Z całą pewnością można stwierdzić, że produkt ten spełni wszystkie oczekiwania i zachcianki nawet najbardziej wymagających osób. Rolety te stanowią doskonałą izolację akustyczną i termiczną, dzięki swym właściwościom zaciemniającym, a także funkcji odbijania szkodliwego promieniowania UV. W upalne dni temperatura wewnątrz budynku  dzięki nim jest bardzo przyjemna, a nawet komfortowa.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Plakaty ścienne – inspiracje, pomysły, aranżacje

Następny artykuł

Płytki Gliwice – gdzie kupić? Salony łazienek, hurtownia płytek i kamienia naturalnego

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments