Rodzaje zniczy

Według mnie o zmarłych powinno pamiętać się nie tylko wtedy, kiedy jest święto, ale także w inne dni. Wybierając się na grób swoich bliskich zapala się na nim znicze i kładzie kwiaty. Jednak jeśli chodzi o ofertę zniczy, to jest ona bardzo szeroka. Jakie więc rodzaje można wyróżnić?

Znicze – jakie rodzaje można wyróżnić?

Oferta zniczy jest bardzo szeroka, dlatego też ciężko czasami wybrać odpowiedni znicz na grób. Można wyróżnić takie, które stworzone są z wysokiej jakości tworzywa i są też takie, których jakość nie jest za wysoka. A tak jak wszędzie co jest stworzone z wysokiej jakości, kosztuje więcej. Przejdźmy więc do tematu. Do najpopularniejszych rodzai zniczy należy zaliczyć:

  • znicze szklane – jest to najczęściej spotykany rodzaj zniczy i należy podkreślić, że jest on również najchętniej kupowany przez klientów. Głównymi zaletami zniczy szklanych jest to, że dzięki swojemu tworzywowi, są one cięższe np. od zniczy plastikowych i w ten sposób wiatr ich tak łatwo nie przewróci. Ponadto w zniczach szklanych jest możliwość wymiany wkładów. A ich cena zależna jest od wielkości. Dlatego im większy będzie znicz, tym drożej będzie kosztował.
  • znicze plastikowe – jeśli chodzi o znicze stworzone z plastikowego tworzywa, to charakteryzują się one niższą wagą. Niestety ich lekkość wpływa na warunki pogodowe, gdyż w powiewie wiatru, mogą one przewrócić się i zabrudzić nagrobek. Jednak należy wskazać też tą dobrą stronę, gdzie waga znicza ma ogromne znaczenie. Na przykład w przypadku kiedy odwiedzamy dużą ilość grobów, to nie trzeba ich dźwigać. Oprócz tego, w przypadku tych zniczy jest także możliwość wymiany wkładów. Natomiast cena jest trochę niższa niż zniczy szklanych.
  • znicze solarne – natomiast ten rodzaj zniczy jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Ich cena nie jest za wysoka, a działanie może być kilkuletnie. Wszystko polega na tym, że takie znicze ładują się w dzień, aby świecić w nocy.
  • znicze elektryczne – są one wykonane z tworzywa sztucznego. Mogą one świecić przez kilka miesięcy. Posiadają także wymienny wkład elektryczny, który jest na baterie. Może on świecić w różnych kolorach, gdzie z daleka nie widać żadnej różnicy między tym, a prawdziwym płomieniem.
  • znicze gliniane – ten rodzaj zniczy jest dość charakterystyczny. A dlatego, że nie posiada on pokrywy. Co prawda, wyglądają one bardzo ładnie na pomniku, jednak kiedy padałby deszcz lub wiałby wiatr, takie znicze mogłyby się nie sprawdzić. Dlatego, aby choć trochę przedłużyć ich wytrzymałość na wiatr, powinno wybierać się znicze z grubym knotem, dzięki któremu wiatr nie ugasi płomienia. Znicze gliniane dostępne są w różnych rozmiarach.

Czy teraz już wiesz jakie znicze są dostępne na rynku? Powiem Wam, że sama nie miałam pojęcia, że jest ich aż tyle. A to jeszcze nie koniec, ponieważ do powyższych rodzai zniczy zalicza się również ich podkategorie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Na jakie dachy wybrać dachówki betonowe?

Następny artykuł

Dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania w Lublinie na Wrotkowie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments