Rodzaje pryszniców do łazienki

Szukasz idealnego prysznica do łazienki? Sprawdź, jakie są aktualne rodzaje na rynku! Prysznic lub wanna to podstawowe wyposażenie łazienki, które wpływa w dużym stopniu na jej przyszłą funkcjonalność. Prysznice cieszą się dużą popularnością, ponieważ zajmują znacznie mniej miejsca niż wanny, co ma istotne znaczenie na niewielkiej przestrzeni lub w łazienkach, które trudno zagospodarować. Dylemat między wanną, a łazienką nie jest jedynym z którym trzeba się zmierzyć przy projektowaniu jednego z ważniejszych pomieszczeń – także wybór prysznica może nastręczać wielu trudności. 

Zalety prysznica w łazience

Wybór prysznica wiąże się z ograniczeniem zużycia wody, a co za tym idzie zmniejszeniem kosztów. Kolejną zaletą jest oszczędność miejsca, ponieważ odpowiedni typ prysznica np. kabinowego półokrągłego, pozwala na zagospodarowanie ciasnej przestrzeni. Podobnie jak w przypadku wanny, nie bez znaczenia jest odpowiednie zaprojektowanie łazienki, ale decydując się na prysznic, mamy zdecydowanie więcej możliwości aranżacji. Prysznic jest dużo bardziej funkcjonalny niż wanna i pozwala na skrócenie czasu przebywania w łazience. Nie trzeba czekać na nalanie wody do wanny, a cały proces mycia jest znacznie bardziej komfortowy.

Prysznice są zdecydowanie przyjaźniejsze środowisku, ponieważ korzystając z kąpieli w wannie, marnujemy olbrzymie ilości wody. W trakcie brania prysznica, zużywamy tylko tyle wody ile faktycznie potrzebujemy. Prysznic jest dużo lepszym rozwiązaniem niż wanna pod względem komfortu i szybkości użytkowania. Korzystając z wanny musimy liczyć się z większą ilością zmarnowanego czasu.

Prysznic kabinowy z brodzikiem

Prysznice kabinowe należą do najczęściej wybieranych modeli. Są wygodne w użytkowaniu, a mnogość dostępnych wariantów pozwala dopasować rodzaj prysznica do dowolnej przestrzeni. Wśród dostępnych modeli najczęściej spotykane kabiny prysznicowe to:

  • półokrągłe
  • kwadratowe
  • prostokątne
  • wnękowe
  • przyścienne
  • wolnostojące

Ostatni rodzaj kabin prysznicowych jest najmniej popularnych, ponieważ prysznice wolnostojące zajmują dużo miejsca i nie sprawdzają się w ciasnych wnętrzach. Popularnym rozwiązaniem, szczególnie w nowych, nowoczesnych łazienkach, są prysznice kabinowe projektowane na wymiar.

Prysznice natryskowe

Prysznice natryskowe posiadają odpływy liniowe wbudowane w podłogę, dzięki którym nie jest konieczne posiadanie brodzika. Tego typu rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku osób z ograniczeniami ruchowymi, dzieci lub osób starszych. Prysznice natryskowe są popularne nie tylko dlatego, że ułatwiają zabiegi higieniczne, ale też ze względu na prostsze czyszczenie, mniejsze ryzyko poślizgnięcia i wygodę użytkowania.

Prysznice z odpływami liniowymi zajmują mniej miejsca i wyglądają bardziej estetycznie, ze względu na brak konieczności montowania brodzika. Jedynym wymaganiem jest odpowiednie zaprojektowanie odpływu kanalizacyjnego, który umożliwia spływanie wody po kąpieli. W źle wykonanym prysznicu bez brodzika, woda wolno spływa przez co stoi na podłodze.

Rodzaje pryszniców – na co zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiedni prysznic należy zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwości aranżacyjne. Prysznic natryskowy bez brodzika wygląda nowocześnie i przestronnie, ale sprawdzi się jedynie w dobrze zaprojektowanej przestrzeni, która pozwoli na jego prawidłowe działanie. Z kolei kabiny wolnostojące są bardzo efektywne, ale nie będą dobrze wyglądały w ciasnych, ciemnych łazienkach. Kolejnymi kryteriami są możliwości finansowe oraz osobiste preferencje. Niezależnie od wybranego rodzaju prysznica, warto pomyśleć o jego wyborze już na etapie projektowania łazienki.

Źródło: https://unistal.pl/scianki-prysznicowe

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Koła i kółka – jakie jest ich znaczenie w przemyśle?

Następny artykuł

Lista 10 krajów, do których nie masz co jechać bez VPN-a

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments