Robot odkurzający, hit czy kit? Jaki robot odkurzający wybrać?

Roboty odkurzające od wielu lat mają swoje własne miejsce na rynku. Wiele osób w nie inwestuje i korzysta z nich na co dzień. Znaleźć można jednak i takie osoby, które sceptycznie podchodzą do tego urządzenia, uważając je mimo wszystko za zbyt mało praktyczne. Zatem roboty odkurzające są prawdziwym hitem, a może jest to kit?

Czym robot odkurzający może pomóc na utrzymywać porządek na co dzień?

Wiele przemawia za tym, iż robot odkurzający zdecydowanie jest hitem. Co ma wpływ na taką opinię wśród wielu konsumentów? Przede wszystkim to, że robot odkurzający naprawdę pomaga w utrzymywaniu czystości w domu. Oczywiście nie jest on w stanie w pełni zastąpić zwykłego odkurzacza. Nie wjedzie bowiem w każdy zakamarek, nie da rady również odkurzyć schodów. Jednak mimo wszystko może pomóc odkurzyć wszystkie standardowe powierzchnie, które na co dzień zawsze będą czyste. Poza tym gdy przyjdzie moment na użycie zwykłego odkurzacza, większość przestrzeni będzie zadbana i dobrze odkurzona.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze robota?

Przede wszystkim wybierając robota odkurzającego należy zwrócić uwagę na to, jaką ma on wysokość. Od tego zależy czy robot będzie mógł z łatwością dostać się pod krzesła czy też pod meble. To bowiem w tych właśnie miejscach, kurzu jest zdecydowanie najwięcej. Obecnie polecaną wysokością dla robota odkurzającego, jest 9,2 cm. Taka wysokość pozwala na wjechanie robotowi pod większość mebli, w najbardziej zabrudzone zakamarki.

Poza tym robot odkurzający powinien być również wyposażony w naprawdę dobry system nawigacyjny. Przede wszystkim powinien posiadać czujniki, dzięki którym będzie mógł omijać różne przeszkody takie jak chociażby meble. Oczywiście dziś roboty posiadają również bardziej rozbudowane funkcje. Przykładowo technologia iAdapt dodatkowo pozwala robotowi na odkurzanie kilka razy tej samej powierzchni, dzięki czemu sprzątanie jest zdecydowanie bardziej efektywne. Poza tym technologia ta chroni również robota przed upadkiem ze schodów.

Ciekawym systemem, jest również system wirtualnej ściany. Dzięki niemy robot ma wyznaczone strefy, w których nie powinien się znaleźć.

Wybór robota może także zależeć od tego, czy posiada on możliwość programowania. Taki robot może zostać tak zaprogramowany, by mógł przykładowo rozpocząć swoją pracę o konkretnej godzinie. Takie urządzenie nie wymaga już automatycznego włączania.

Wiele robotów odkurzających jest wyposażonych również w dodatkowe akcesoria. Mowa tutaj zatem o dodatkowych szczotkach, filtrach czy też narzędziach, które służą do konserwacji robota.

Przed zakupem robota warto również wziąć pod uwagę co możemy otrzymać gdy urządzenie zawiedzie bądź też zacznie się psuć. To ważne by w cenie robota znajdowało się również serwisowanie czy też wsparcie techniczne pozwalające na to, by nie przejmować ewentualną awarią.

Jakie są ceny robotów odkurzających?

Ceny robotów odkurzających są bardzo różnorodne. Jednak dopiero te zaczynające się od ceny 1000 złotych, tak naprawdę są godne uwagi i posiadają jakość, pozwalającą na ich dłuższe użytkowanie.

Godnym uwagi robotem posiadającym wiele pozytywnych opinii użytkowników, jest chociażby Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 2 Roborock S50, który można zakupić za około 1500 złotych. Dużą popularnością cieszą się również produkty iRobot Roomba, których ceny są jednak zdecydowanie wyższe. Polecany model 980, kosztuje blisko 2500 złotych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Wybieramy zmywarkę – na co zwrócić uwagę?

Następny artykuł

Jak poprawić jakość powietrza w domu?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments