Pilarka tarczowa do 300zł – jaką wybrać?

Pilarka tarczowa to urządzenie, które przez wiele osób jest uważane za zbędne. Prawda jest jednak taka, że szybkie i estetyczne wykonanie wielu prac bez niej jest niemożliwe. Niektóre zadania, są jednak tak wymagające, że nawet pilarka sobie z nimi nie poradzi. Co potrafi pilarka do 300 zł ? Tego dowiecie się właśnie w tym artykule!

Typ, moc oraz średnica tarczy

Do 300 zł, głównie, możemy sobie pozwolić tylko na pilarki ręczne. Jeśli jednak dobrze poszukamy, znajdziemy także stołowe. Ich specyfika jest dość nietypowa, a moc dwukrotnie mniejsza od ręcznych. Pilarki ręczne, charakteryzują się mocą 1200-1300 W. Nie jest to zbyt wiele, lecz wystarczająco, aby poradziły one sobie z większością zadań, jakie będziemy chcieli wykonać. Wielkość tarczy jest bardzo zróżnicowana. Małe tarcze mają średnicę 55 mm, a te największe 160, a niekiedy nawet 185 mm. Mamy też sporo propozycji o wymiarach pośrednich. Poza tarczą, przy określaniu jak grube materiały możemy ciąć, równie ważna jest klasa samego noża.

Cięcia

Jeśli chodzi o cięcie poprzeczne, to nada się każda pilarka. Musimy jednak troszkę potrenować, gdyż taka praca wbrew pozorom nie jest taka prosta. W przypadku cięcia wzdłużonego warto zaopatrzyć się w model z prowadnicą, posuwem bądź laserem. Znacznie ułatwi nam to zadanie.

Pilarka stołowa czy ręczna ?

Dla osób doświadczonych, w zasadzie nie ma większej różnicy. Są one w stanie pracować na obu typach pilarek bez większego problemu. Jeśli zamierzamy wykorzystywać pilarkę do długich oraz prostych cięć to warto pomyśleć o stołowej. Jest całkiem stabilna oraz wygodna. Zajmuje ona jednak sporo miejsca, a po dojściu do odpowiedniej wprawy nie będziemy odczuwali większej różnicy pomiędzy jednym a drugim sprzętem. Warto zaznaczyć, że pilarka ręczna zajmuje znacznie mniej miejsca. W ich przypadku możemy także rozważyć zakup pilarki akumulatorowej. Są całkiem poręczne i nie mają problemów ze zdecydowaną większością materiałów. Kosztuje one jednak więcej niż 300 zł i charakteryzują się mniejszą mocą.

Zastosowanie

Odpowiednia wybrana piła tarczowa, nie będzie miała problemów z żadnym drewnem. Kiedy jednak mówimy o elemencie ze stali bądź aluminium musimy zmienić urządzenie. Piły tarczowe do metalu mają kompletnie inne zęby niż te do drewna. Kiedy nie wiemy, do czego służy dany nóż, możemy, po prostu przeczytać, do czego jest przeznaczony.

Szlifierka tarczowa do 300 zł, jako urządzenie przeznaczone do zadań domowych sprawdzi się idealnie. Musimy jednak pamiętać, że każdy sprzęt ma swoje ograniczenia i taka pilarka nie będzie nadawać się do każdego zadania. Moc oraz trwałość, jaką oferuje taki sprzęt, są zauważalnie niższe niż ta, którą oferują urządzenia dwu czy trzykrotnie droższe. Pilarka do 300 zł jest świetnym urządzeniem dla majsterkowicza-hobbysty. Gdy zakupimy model z prowadnicą, ułatwi on nam pracę oraz umożliwi wykonywanie wielu zadań. Dla takich osób bezsensowne jest kupowanie droższych sprzętów, przeznaczonych dla profesjonalistów. Musimy także pamiętać, o odpowiednim dobraniu tarcz. Jest to równie ważne, jak wybór samej pilarki.

Pilarka tarczowa to urządzenie, które przyda się w każdym domu. Umożliwia ono wykonywanie wielu zadań, a cena 300 zł jak za model dla osób, które nie potrzebują profesjonalnych sprzętów, nie jest wygórowana.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Betoniarka – jaką wybrać, na co zwracać uwagę?

Następny artykuł

Szlifierka kątowa do 150 złotych – jaką wybrać, na co zwracać uwagę?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments