Niezastąpione wsparcie biura nieruchomości przy zakupie mieszkania

Portale mieszkaniowe uginają się od liczby ofert, w których można przebierać w nieskończoność. Profesjonalna agencja nieruchomości zdejmie z klienta ciężar czasochłonnych poszukiwań inwestycji oraz weryfikacji wiarygodności kontrahentów, pomoże w kwestiach finansowo-prawnych i dobierze nieruchomość idealną. Tak działa wrocławskie SDP Nieruchomości.

Kupno mieszkania jest trudnym przedsięwzięciem, które wymaga od nas sporo poświęceń. Portale mieszkaniowe uginają się od liczby ofert, możemy przebierać w nieskończoność. Jednak nie każda spełnia nasze oczekiwania. Nim znajdziemy wymarzoną nieruchomość, musi zgadzać się jej lokalizacja, metraż i oczywiście cena. Zwykły śmiertelnik na rynku mieszkaniowym może poczuć się jak dziecko we mgle, które potrzebuje pomocy. Wsparciem może służyć sprawdzone biuro nieruchomości.

Rynek nieruchomości jest dość bezwzględny – trzeba być czujnym i uważnym, aby nie przepłacić albo nie kupić „kota w worku”. Faktem jest, że większość z nas, mieszkania czy domu nie kupuje zbyt często. Dlatego potrzebne jest rozeznanie w tej branży, na które nie zawsze znajdujemy czas. Owszem mamy czas na marzenia, tylko że w nich możemy pozwolić sobie na wszystko – od widoku zza okna, przez ilość pokoi i kolor poduszek. W marzeniach zapominamy o księgach wieczystych, kredytywach, zameldowaniach i potencjalnych karaluchach…

Nie taki agent straszny

W tej branży warto zasięgnąć rady weteranów – agentów nieruchomości, którzy są w stanie precyzyjnie przebrnąć przez formalności i zawiłości całego procesu kupna. Doświadczone biuro nie podejmie się obrotu niepewnym mieszkaniem czy domem. Standardem jest dokładne sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości już przy pierwszych oględzinach mieszkaniach przez agenta nieruchomości.

Dobry pośrednik w swojej ofercie będzie miał bezpieczne mieszkania z przejrzystą sytuacją zarówno prawną jak i własnościową. Pomoże przy formalności urzędowych oraz będzie miał możliwość przedstawienia wachlarza ofert z bazy mieszkań. Przedstawione propozycje powinny być jak najlepiej dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań.

Jeśli nie wiemy, czego szukamy warto polecić agentowi zaproponowanie czegoś specjalnie dla nas, przedstawiając konkretne wymagania. Małe biura nieruchomości posiadające w swojej ofercie tylko kilka mieszkań mogą prezentować inwestycje, które będą tylko zbliżone do ideału. Ze względu na ograniczoną liczbę ofert w bazie niewielka agencja nieruchomości zaproponuje to, co ma dostępnego, a nie to, co jest wymarzone dla klienta. Wrocławska agencja pośrednictwa nieruchomości SDP Nieruchomości w swojej bazie posiada ponad 1000 mieszkań przeznaczonych na sprzedaż. Doradca klienta ma więc możliwość dobrania inwestycji szytej na miarę i potrzeby klienta – w końcu nie wybiera z zamkniętej puli kilkunastu ofert.

Komfortowe poszukiwania wymarzonego „m”

Agent nieruchomości zajmie się przejrzeniem ofert mieszkaniowych w danej lokalizacji. Dopasuje propozycje spełniające nasze oczekiwania finansowe. Będzie miał na uwadze czy posiadamy dziecko, ile mamy samochodów w rodzinie, czy wolimy tętniące życiem miasto czy kameralne przedmieścia. Wszystko to spowoduje, że zaoszczędzamy czas na poszukiwania. Dobry agent nim przedstawi ofertę, najpierw sam sprawdzi mieszkanie, jego faktyczną lokalizację i stan w jakim się znajduje. Wszystkie „niewypały” sprawdza pośrednik nieruchomości, zostawiając nam najlepsze oferty. Agent nieruchomości doskonale orientuje się w mocnych i słabych punktach danej lokalizacji miasta i dzielnicy. Nie szuka mieszkania, a wybiera z już wyselekcjonowanych ofert. Doświadczone biuro nieruchomości nie podejmie się też niepewnych transakcji, dbając o dobro swoje jak i klientów.

Dzięki współpracy z SDP Nieruchomości z naszych barków spada obowiązek dogadywania warunków kupna. Raz przedstawione warunki agentowi, dostosowywane są do oczekiwań sprzedających. Jeżeli nie mamy w sobie instynktu handlowca, to biuro nieruchomości załatwi warunki transakcji. Dzięki doświadczeniu, znajomości rynku i realnych cen, jak również topografii miasta pracownik agencji nieruchomości wynegocjuje najlepsze warunki dla osoby, którą reprezentuje.

Najlepsze oferty mieszkań

Doświadczone i sprawdzone agencje nieruchomości dbają o wyjątkowość swoich ofert. Łatwo u specjalistów otrzymać ofertę, która nie krąży po internecie i portalach mieszkaniowych. Nie każdy sprzedający chce robić show wokół swojej nieruchomości, a transakcję pragnie przeprowadzić dyskretnie. Dlatego bardzo często biura mają oferty, które na standardowych portalach mogłyby zaginąć pod masą różnorodnych ofert. Co więcej, często agent nieruchomości może w imieniu sprzedającego pokazać mieszkanie, nie kłopocząc właściciela. Ostatnio na popularności zyskują też prezentacje online. To forma, której zaletą jest bezpieczeństwo i brak konieczności wychodzenia z domu. To doskonałe wsparcie na etapie wstępnej selekcji ofert.

Każdy dobrze wie, że czas to pieniądz. Ale również rzetelna obsługa i profesjonalna reprezentacja naszych interesów ma wartość. Gdy już wiemy, co nam się podoba i gdzie chcielibyśmy zamieszkać, trzeba przejść do rozmów o finansach. To naturalne, że oczekiwania sprzedającego i kupującego mogą być rozbieżne, ale na szczęście agent nieruchomości stoi pomiędzy zainteresowanymi stronami. A on jak super-ninja zna techniki negocjacyjne i realne ceny rynkowe. Biuro nieruchomości bierze na siebie niełatwe rozmowy o finansach, starając się, aby obie strony były usatysfakcjonowane z transakcji.

Czy warto skorzystać z oferty biura nieruchomości?

Niektórzy obawiają się kosztów wynikających z zaangażowania się biura nieruchomość w proces kupna czy sprzedaży danej nieruchomości. Jednak warto zaznaczyć, że spokój i brak zbędnej biurokracji jest bezcenny. Pracownicy SDP Nieruchomości wykonują pracę na rzecz swoich klientów, aby oni mogli zamieszkać w wymarzonym mieszkaniu czy domu.

Biuro SDP Nieruchomości działa kompleksowo, zajmuje się kupnem, sprzedażą, finansowaniem i oczywiście doradztwem. Grupa specjalistów pomoże w rozmowach z bankami, rozwiąże zawiłości prawne i wesprze na każdy etapie przeprowadzania transakcji.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Jak powinien wyglądać idealny zestaw do wideokonferencji?

Następny artykuł

Nowoczesne krzesła sztaplowane – gdzie się sprawdzą?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments