Nie wiesz jak zadbać o sylwetkę w niepogodę? Ekspander gumowy Ci pomoże!

Pada deszcz? Jest zbyt zimno? Siłownia jest zamknięta? To żaden problem! Treningi w domu mogą być zadowalającą i całkiem skuteczną metodą utrzymania atrakcyjnej sylwetki dla osób, które nie mogą lub nie chcą ćwiczyć w innym miejscu. Jest jednak pewien warunek: wykonywanie systematycznych i urozmaiconych ćwiczeń!

Ekspander gumowy – sposób na atrakcyjną sylwetkę

Do rzeźbienia sylwetki nie jest Ci potrzebny zaawansowany sprzęt. Zadbanie o sylwetkę w domowym zaciszu nie wymaga od Ciebie również żadnych większych nakładów finansowych. Proponujemy Ci nabycie prostego i niedrogiego sprzętu, który pozwoli Ci na wzmocnienie mięśni ramion i spalenie tkanki tłuszczowej – jest nim ekspander gumowy. Zalet jego używania jest znacznie więcej – wystarczy wspomnieć chociażby o poprawie kondycji.

Ekspander to przyrząd, który jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca – można przechowywać go w podręcznej szufladzie. Narzędzie do kształtowania sylwetki ma dwie rączki, połączone ze sobą gumowymi linkami. Dostępne są ekspandery regulowane, w których można wypiąć dowolną liczbę linek. Trik ten stosowany jest, aby zmniejszyć obciążenie. Sprzęt musi być dostosowany do wzrostu użytkownika – odpowiednio dobrany ekspander to taki, który sprawia że trening jest skuteczny. Na rynku znajdziemy również modele, które wyglądają nieco inaczej – są to tzw. „ósemki”, często wyposażone w licznik z wyświetlaczem, który wykonuje pomiar czasu, wskazuje ilość spalonych kalorii oraz liczbę powtórzeń bieżących i całkowitych. Modele, dzięki które obrazują przebieg ćwiczeń, bardziej zachęcają do ich używania. Za ten niewielkich gabarytów sprzęt zapłacimy ok. 15-35 zł – w zależności od modelu, który wybierzemy.

Przykładowe ćwiczenia przy wykorzystaniu ekspandera

Ekspander gumowy dobrze sprawdzi się podczas ćwiczeń siłowych, których właściwe wykonywanie, może zastąpić wiele przyborów czy maszyn dostępnych na siłowniach, takich jak hantle lub drążek do podciągania. Używanie w treningu ekspandera, jest słusznym i skutecznym rozwiązaniem, gdyż oddziałuje na mięśnie zarówno w fazie skurczu jak i podczas ich rozkurczu. Przyrząd o którym mowa, pozwala na wzmocnienie takich partii ciała jak ramiona, klatka piersiowa, plecy i wiele więcej. Czemu więc nie skorzystać?

Przedstawimy teraz przykłady trzech ćwiczeń na uda, klatkę piersiową i plecy.

1) Uda

Połóż ekspander na podłodze. Ustaw stopy na środku linek. Chwyć uchwyty przyrządu i wyprostuj tułów. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

2) Klatka piersiowa

Stań w wyprostowanej pozycji. Chwyć rączki ekspandera, nie uginając przy tym łokci. Sprzęt ustaw poziomo – na wysokości klatki piersiowej. Rozciągaj linki w bok, oddalając od siebie wyprostowane ręce.

Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

3) Plecy

Połóż przyrząd na podłodze. Ułóż stopy w połowie długości linek. Chwyć rączki, pochylając się. Pamiętając o tym, by nie poruszać tułowiem, podciągaj dłonie w kierunku klatki piersiowej.

Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

Ćwiczenia wykonywane w domu wcale nie muszą być nudne i nieskuteczne. Wystarczy, że będziemy pamiętać o systematycznym treningu przy użyciu gumowego ekspandera.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Listwy karniszowe – idealne wykończenie

Następny artykuł

Co na podłogę na taras ?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments