Nawożenie ogrodu na wiosnę – najważniejsze informacje

Wiosna to czas, gdy rośliny w ogrodzie zaczynają budzić się do życia. To właśnie wtedy warto także rozpocząć ich nawożenie, aby rosły zdrowo!

Dlaczego warto nawozić ogród na wiosnę?

Po zimie rośliny ogrodowe są zmęczone i wymagają właściwego wsparcia, aby rozpocząć intensywny wzrost. Potrzebują nie tylko wody i słońca, ale również odpowiednich substancji odżywczych. Nie zawsze mogą jednak pobrać je w wystarczającej ilości z gleby. Właśnie dlatego zaleca się ich nawożenie.

Wiosenne nawożenie najczęściej jest uzupełnieniem nawożenia jesiennego, ale można zastosować je również wtedy, gdy na jesień nie nawożono roślin w ogóle.

Jakie nawozy do ogrodu wybrać?

Do dyspozycji jest pełna paleta nawozów ogrodowych, które przeznaczone są także do konkretnych typów roślin. Takie nawozy posiada w swojej ofercie firma Substral, na przykład dostarcza ona nawozy przeznaczone specjalnie do renowacji trawnika, nawozy do krzewów owocowych i ozdobnych, bylin.

Gdy chodzi o nawożenie ogrodu ozdobnego, stosuje się specjalne nawozy mineralne, które zawierają najpotrzebniejsze roślinom składniki odżywcze, czyli potas, fosfor oraz azot. Dodatkowo, mogą zawierać inne makroelementy i mikroelementy wspierające ich wzrost.

Jak nawozić rośliny ogrodowe?

Nawożenie roślin ogrodowych warto rozpocząć już w marcu, gdy zdarzają się pierwsze ciepłe dni, a trawnik, krzewy, kwiaty oraz inne rośliny ogrodowe zaczynają okres wegetacji – wzrostu.

Prace powinno prowadzić się zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu nawozu, co gwarantuje właściwy przebieg całego procesu, a tym samym pozwala na dostarczenie roślinom niezbędnych składników odżywczych.

W zależności od wybranego typu nawozu nawożenie trzeba będzie powtarzać we wskazanych okresach. W sprzedaży dostępne są także nawozy długodziałające, na przykład nawóz Osmocote Substral, który podaje się tylko jeden raz na sezon – działa aż do 6 miesięcy.

Gdy zatem Twój ogród budzi się do życia, nie zapomnij o jego nawożeniu. Dzięki tej prostej procedurze zielone otoczenie Twojego domu będzie wyglądało zachwycająco!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Dlaczego karnisze metalowe to dobry wybór?

Następny artykuł

Wystrój wnętrz – jakie wzory i kolory są teraz w modzie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments