Największe zalety promienników podczerwieni w ogrzewaniu łazienki

Promienniki podczerwieni stają się z wolną jedną z najpopularniejszych metod ogrzewania lub dogrzewania łazienek. Kiedy się sprawdzają i dlaczego warto na nie postawić? O największych zaletach tego rozwiązania opowiemy w dzisiejszym artykule. Jeśli szukacie zatem odpowiedzi na postawione powyżej pytania, zapraszamy do lektury.

Czym jest promiennik elektryczny?

Promienniki elektryczne to niewielkie urządzenia grzewcze, które działają w oparciu o podczerwień. Oznacza to, że emitowane przez nie fale elektromagnetyczne ogrzewają wyłącznie ciała stałe, które napotykają na swojej drodze. Mogą to na przykład być przegrody (sufit, ściany lub podłoga), wszelkie elementy wyposażenia wnętrza, a także osoby znajdujące się w łazience.

Grzejniki elektryczne na podczerwień nie wymagają rozbudowanej instalacji. W zasadzie można podpiąć je w dowolnym miejscu, jeśli tylko ma ono dostęp do elektryczności. Promienniki montuje się bez trudu na sufitach, ścianach lub stawia bezpośrednio na podłodze.

Jakie są zalety i wady promienników podczerwieni?

Promienniki pomagają szybko i łatwo ogrzać różne przestrzenie, nawet dużych gabarytów, w których zwykłe ogrzewanie konwekcyjne byłoby niewydajne. Ich konstrukcja pomaga w kierunkowaniu strumienia ciepła, dzięki czemu ogrzewamy wyłącznie tę część łazienki, której aktualnie używamy lub potrzebujemy, żeby była bardziej ciepła niż pozostałe przestrzenie.

Z powodzeniem używa się ich jako uzupełnienia do ogrzewania głównego (na przykład konwekcyjnego lub podłogowego), dzięki czemu zapewniamy optymalne warunki cieplne w każdej łazience.

Grzejniki tego typu sprawdzają się w łazienkach w wielu różnych sytuacjach. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Przyjemne ciepło w domu, gdy miejskie ogrzewanie jeszcze nie działa

Wiele osób, mieszkających w miastach, w okresie jesiennym nie może doczekać się na rozpoczęcie sezonu grzewczego. Często w domach i mieszkaniach panuje przejmujący chłód, zanim dopiero po kilku dniach zostanie włączone ogrzewanie i kaloryfery zaczną dostarczać ciepło do wszystkich pomieszczeń.

W tej sytuacji, promienniki są optymalnym rozwiązaniem, które pozwala na skuteczne ogrzanie łazienki i komfortowe w niej przebywanie, gdy w mieszkaniu lub domu jest wciąż naprawdę zimno.

Sposób na ogrzanie sporadycznie używanych wnętrz

Sporo osób żyje w ciągłych rozjazdach, odwiedzając dom lub mieszkanie sporadycznie. W takich sytuacjach, warto postawić na elektryczne promienniki do łazienek. Działają miejscowo, szybko ogrzewając przestrzeń, nawet mocno wychłodzoną podczas nieobecności domowników.

To gwarancja i sposób na szybkie zapewnienie sobie optymalnych warunków do wzięcia przyjemnego prysznica, bez dreszczy spowodowanych chłodem, po wyjściu z kabiny prysznicowej.

Intensywne dogrzanie konkretnej przestrzeni w łazience dla dziecka

Każdy rodzic wie, ile wysiłku trzeba włożyć we właściwe ogrzanie przestrzeni do kąpieli dla maluchów. Dlatego warto skorzystać z praktycznych promienników. Ustawienie kierunku padania fal można swobodnie regulować, dzięki czemu miejsce do kąpieli i przebierania malucha będzie zawsze odpowiednio ciepłe, a my zabezpieczymy się przed niepotrzebnych wychłodzeniem drobnego i delikatnego ciała.

Walka z wilgocią – technologiczną i codzienną

Sposób działania promienników, czyli ogrzewanie ciał stałych, które fale napotykają na swojej drodze, wpływa również na walkę z wilgocią w łazienkach.

Ciepła ściana to idealny sposób na szybsze wysychanie powierzchni w czasie budowy lub remontu. Podczas późniejszej eksploatacji pozwala także na szybsze wysychanie ręczników lub prania oraz nie odkładanie się wilgoci na powierzchni ścian. Dzięki temu, pomieszczenie jest dużo bezpieczniejsze i zdrowsze dla użytkowników, a samym murom nie grozi nadmierne zawilgnięcie oraz powstawanie pleśni i grzybów na ich powierzchni.

Promienniki podczerwieni – skuteczne rozwiązanie na wiele okazji

W wielu łazienkach grzejniki elektryczne idealnie wspierają główne systemy grzewcze oraz mogą stanowić rozwiązanie, gdy akurat nagle potrzebujemy ogrzać mocno wychłodzoną przestrzeń.

Działają szybko, łatwo podnosząc temperaturę do wskazanej wartości, a także bez trudu utrzymują ją na optymalnym poziomie. Promienniki sprawdzają się w małych i dużych pomieszczeniach, które dla zwykłego systemu konwekcyjnego mogłyby być mocno problematyczne do ogrzania.

Warto zaopatrzyć się w grzejnik elektryczny, który zapewnia przyjemne ciepło, zawsze gdy jest nam ono po prostu potrzebne.

***

Chcesz zastosować promienniki w łazience, ale nie wiesz, jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Koniecznie odwiedź stronę Econovli.pl i dowiedz się więcej o tym wydajnym i tanim ogrzewaniu do każdej przestrzeni.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Wygoda i bezpieczeństwo, czyli jak oświetlić piwnicę?

Następny artykuł

Wzrost szarej strefy na rynku pracy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments