Myjki ciśnieniowe – jak wybrać najlepszy model?

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które doskonale nadaje się do skutecznego oczyszczania różnych nawierzchni. Czym warto kierować się przy jej kupnie?

W sprzedaży można znaleźć obecnie różnego rodzaju myjki ciśnieniowe. To urządzenia, które wyposażone są w jednostkę główną oraz wąż z lancą i końcówką pozwalającą na natryskiwanie wody pod wysokim ciśnieniem.

Myjki ciśnieniowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą być one używane między innymi do mycia samochodu, do mycia chodników, tarasów czy podjazdów, a nawet elewacji. Dobrze sprawdzają się także w oczyszczeniu różnych przedmiotów – mebli ogrodowych, zabawek dziecięcych czy też narzędzi budowlanych i ogrodniczych.

Jak jednak wybrać najlepszą myjkę ciśnieniową? Sprawdź te porady zanim zdecydujesz się na zakup odpowiedniego urządzenia!

Myjki ciśnieniowe – do domowego i profesjonalnego użytku

Obecnie myjki ciśnieniowe to szeroka gama różnych modeli, które można podzielić na dwie główne kategorie, a mianowicie na myjki przeznaczone do użytku domowego, a także na myjki do użytku profesjonalnego.

Te pierwsze doskonale sprawdzą się w pracach domowych, na przykład przy myciu auta czy chodnika przed domem. Te drugie z kolei są używane w bardziej wymagających pracach – przy czyszczeniu poważniejszych zanieczyszczeń, ponieważ osiągają lepsze parametry ciśnienia i przepływu wody. Mogą także lepiej poradzić sobie z pracą ciągłą.

Wobec tego wybór myjki ciśnieniowej powinien bazować przede wszystkim na jej przeznaczeniu.

Parametry techniczne myjek ciśnieniowych:

  • ciśnienie strumienia wody – ciśnienie, pod którym myjka natryskuje wodę na powierzchnię
  • ilość wody tłoczonej przez myjkę ciśnieniową – większa ilość pozwala na uzyskanie lepszej wydajności pracy
  • moc myjki ciśnieniowej – moc pobierana do jej obsługi, aktualnie producenci coraz częściej oferują efektywne i energooszczędne myjki ciśnieniowe
  • rodzaje strumienia wody – strumień bardziej skoncentrowany do czyszczenia punktowych zabrudzeń i szpar, a także płaski, który lepiej sprawdzi się na większych płaszczyznach

Przy doborze tego typu urządzenia warto także zwrócić uwagę na kilka innych kwestii, w tym między innymi na jakość i długość węża czy też na liczbę gadżetów, które znajdują się w zestawie wraz z myjką ciśnieniową. Wybrane rodzaje myjek posiadają także zbiornik na płyny myjące, dzięki czemu mogą one służyć do jeszcze skuteczniejszego oczyszczania nawierzchni.

Fachowcy wskazują, że najlepiej zdecydować się na zakup myjki ciśnieniowej od sprawdzonych marek, natomiast unikać tych, które można kupić w najniższych cenach, na przykład na targach czy też w marketach.

Wybierając myjkę od uznanego producenta, nawet w podstawowym wariancie można otrzymać wysokiej jakości urządzenie, które będzie mogło skutecznie poradzić sobie z różnymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo, nie będziemy mieli wtedy trudności z doborem akcesoriów oraz z zakupem części zamiennych.

Sprawdź opinie o myjkach ciśnieniowych on-line

Jeśli nie wiesz nadal, na jaki model myjki ciśnieniowej warto się zdecydować, w doborze odpowiedniego modelu mogą pomóc dostępne w internecie opinie. Popularne serwisy on-line porównujące oferty pozwalają na łatwe przejrzenie dostępnych modeli, a następnie na sprawdzenie ich opinii napisanych przez użytkowników.

W ten sposób można łatwiej wyselekcjonować optymalnie działający model i zrezygnować z zakupu tego, który nie będzie mógł spełnić naszych wymagań w pełni.

Gdzie można kupić dobrą myjkę ciśnieniową?

Dzisiaj myjki ciśnieniowe oferowane są przez wiele sklepów. Można zakupić je stacjonarnie, na przykład w marketach budowlanych, ale również dostępne są one w sklepach internetowych – wówczas urządzenie zostanie przesłane pod wyznaczony adres, na przykład za pomocą firmy kurierskiej.

Ceny myjek ciśnieniowych uznanych producentów rozpoczynają się od około 400 złotych. Za profesjonalne urządzenia trzeba zapłacić już więcej – w tym przypadku ceny mogą przekraczać nawet 2000 złotych za kompletny zestaw z różnymi akcesoriami.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Sobiesław Zasada Automotive z Olsztyna.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Twardość materaca – jak wybrać dobrze

Następny artykuł

Jak wybrać mieszkanie w Gnieźnie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments