Mieszkania w Lublinie – wybierz odpowiedni metraż

Szukając mieszkania kierujemy się głównie trzema parametrami: cena, rynek pierwotny lub wtórny, a także metraż. To ostatnie ma duży wpływ na finalną cenę mieszkania w Lublinie. Jego wielkość powinniśmy dopasować do naszych oczekiwań i potrzeb. Zbyt duże lub małe mieszkanie może okazać się problematyczne choćby w codziennej eksploatacji.

Mieszkania w Lublinie dla singli

Kawalerki lub nieduże, dwupokojowe mieszkania – to częste wybory osób które mieszkają same. Powierzchnia takiego lokum przeważnie oscyluje w granicach od 25 do 35 metrów kwadratowych. Jest to optymalna powierzchnia do zamieszkania ją przez jedną osobę. W ten sposób mamy odpowiednią dużą przestrzeń do życia, a sprzątanie tej wielkości mieszkania, nie oznacza potrzeby poświęcania połowy dnia na uporządkowanie go.

Tego typu mieszkania w Lublinie są stosunkowo popularne, zwłaszcza na rynku pierwotnym, gdzie można znaleźć wiele ofert tego typu.

Większe mieszkanie dla pary

Dwie osoby w jednym mieszkaniu to nie problem, o ile każda z nich może mieć dla siebie odrobinę prywatności. Tutaj absolutnym minimum są dwa pokoje. Na rynku zarówno pierwotnym jak i wtórnym można znaleźć wiele mieszkań tego typu o powierzchni od 35 do 50 metrów kwadratowych. Ważne, aby szukając tego typu mieszkania w Lublinie, dobrze zastanowić się nad rozkładem pomieszczeń.

O ile w mniejszych mieszkaniach spotykamy się częściej z ergonomicznym zagospodarowaniem przestrzeni w postaci odpowiedniego układu ścian, o tyle te większe potrafią być np. mało ustawne. Warto brać to pod uwagę przeglądając oferty.

Mieszkania w Lublinie dla rodzin z dzieckiem lub dziećmi

W takim przypadku metraż często gra główną rolę. Niezależnie od wieku dziecka lub dzieci, będzie ono potrzebować swojej przestrzeni. Mieszkanie ok. 50 metrowe wydaje się tutaj dolną granicą umożliwiającą zapewnienie miejsca dla każdego z domowników.

W przypadku jednego dziecka, mieszkanie o powierzchni od 50 do 70 metrów kwadratowych wydaje się przystępnym rozwiązaniem. Z kolei jeżeli dzieci jest min. dwójka, wtedy warto zastanowić się nad mieszkaniem 70+ metrów kwadratowych.

W zależności od wieku dzieci, będą one potrzebować coraz więcej prywatności, a co za tym idzie – własnych pokoi. Nowe mieszkania w Lublinie pozwalają na wydzielenie ich w takich proporcjach, że będą to w pełni użytkowe pomieszczenia, a nie klitki. Zgłoszenie takich kwestii już na etapie projektu pozwoli na lepsze zaadaptowanie przestrzeni. W przypadku rynku wtórnego, często zostaniemy skazani na funkcjonowanie w ustalonym dawno porządku organizacyjnym mieszkania.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Jaki ekogroszek workowany kupić

Następny artykuł

Jeden klucz – wiele korzyści

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments