Lampy techniczne – jak dobrać je do pomieszczenia?

W pomieszczeniach wymagających szczególnego oświetlenia, lampy techniczne doskonale zdadzą egzamin. Podpowiadamy, jak dobrać je do określonej przestrzeni, aby były jak najbardziej wydajne.

Dobór odpowiednich lamp to kluczowy element, jeśli zależy Ci na uczynieniu pomieszczenia jak najbardziej funkcjonalnym. Dzięki nim, użytkownicy mogą korzystać z pokoju w jak najbardziej komfortowy sposób. Ponadto, dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu oświetlenia, możesz zmniejszyć koszty utrzymania danej przestrzeni, zużywając niewielką ilość energii i jak najefektywniej z niej korzystając, co ma niebagatelny wpływ na wydatki. Lampy techniczne cechują się estetyczną prostota i wydajnością, co sprawia, że chętnie wykorzystywane są nie tylko w domach prywatnych, ale również halach produkcyjnych czy innych pomieszczeniach wymagających szczególnych warunków. Podpowiadamy, jaki ich rodzaj wybrać w przypadku określonych przestrzeni.

Hale produkcyjne i pracownie – szczelne oprawy oświetleniowe LED

W przypadku tego rodzaju miejsc szczególnie liczą się dwa aspekty. Po pierwsze – energetyczna wydajność w związku z dużym zużyciem prądu. Po drugie – odporność na zapylanie. Kurz i pył mogą z czasem uszkodzić strukturę lamp, jeśli te nie są odpowiednio przygotowane. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie lampy techniczne o szczelnej zabudowie, która nie pozwoli pyłowi dostać się do środka. Dobrze sprawdzą się tutaj zabudowane oprawy LED. Sprawdź ich szeroki przekrój na  https://www.ele-salon.pl/lampy-techniczne.

Korytarze – kinkiety z czujnikiem ruchu

Nikt nie lubi marnować prądu – zwłaszcza jeśli płaci rachunki. Niestety, wyłączanie światła jest nawykiem, który niektórym trudno wyrobić. Szczególny problem mają z tym mali domownicy. Na szczęście, istnieje proste rozwiązanie tego problemu – kinkiety z czujnikiem ruchu. Dzięki nim, wydatki na energię elektryczną mogą znacząco spaść. Ponadto, tego rodzaju lampy techniczne zajmują niewielką ilość miejsca, co jest istotne w przypadku ciasnych korytarzy.

Piwnica – szczelne oprawy o dużym natężeniu światła

Piwnica zazwyczaj należy do najbardziej zacienionych i zawilgoconych przestrzeni w całym domu. Dlatego też wykorzystane w niej oświetlenie powinno być szczególnie dobrane. Tu również, podobnie jak w przypadku hal produkcyjnych, sprawdzą się szczelne oprawy oświetleniowe, które nie przepuszczają dużej ilości wilgoci. Ta mogłaby doprowadzić do stopniowego niszczenia lampy, a w skrajnych przypadkach – nawet i zwarcia. W przypadku oświetlenia przeznaczonego do piwnicy, istotne jest również rozmieszczenie. Zadbaj o to, by lampy znalazły się w każdym rogu piwnicy, gwarantując odpowiednie światło.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Remont domu – kiedy wynająć kontener?

Następny artykuł

Gilotyny do blachy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments