Kiedy jest ciepło, podobają się inne barwy niż w czasie chłodnych miesięcy. Lubiane są przede wszystkim te, które ochładzają wizualnie przestrzeń. Są to zimne kolory. Warto dodać jeden z nich do wnętrza. W trakcie upałów będzie w nim przyjemniej.
Niebieski i szary do wnętrz na lato
Zimnym kolorem jest niebieski. Każdy odcień tego koloru jest chłodny, ale są lepsze i gorsze wybory na upały. Jasny i spokojny błękit to jeden z najlepszych wyborów. Barwa jest chłodna, w dodatku tak przyjemnie się kojarzy… z morzem, z niebem, z wypoczynkiem. Inna doskonała opcja to kolor szaroniebieski. Można nie ograniczać się do dodatków, ale pomalować tak ściany. To modny kolor.
Barwa szara także schłodzi wnętrze. Przyda się mieć na lato, szczególnie na upały, trochę rzeczy w takim kolorze. Można zdecydować się na połyskliwą szarość, jeśli efekt wizualnego schłodzenia ma być mocniejszy. Szare dodatki to dobry wybór, jeśli wnętrze jest ciepłe np. beżowe. Z kolorem tym dobrze wyglądają wszystkie inne kolory. Każdą aranżację można więc dzięki tej barwie nieco ochłodzić.
Inne barwy dla ochłodzenia wnętrza
Szary i błękit są latem najpopularniejsze. Warto jednak poznać i inne propozycje kolorystyczne. To także skuteczne w schładzaniu optycznym kolory, a mogą podobać się bardziej niż szarość czy niebieskości. Dobrym wyborem do wnętrza są zielenie w chłodnych odcieniach. Można wybrać kolor szmaragdowy. To ciemna zieleń z kropelką błękitu. Inne ciemne odcienie zieleni też się sprawdzą. Jedyny wyjątek to upały i dekoracja okienna. Na zasłony lepiej wybierać kolory chłodne i jasne. Takie odbijają światło słoneczne.
Jasna zieleń może być dobrym wyborem, ale nie każda. Musi być chłodna. Takie odcienie to seledyn, czyli zieleń i nieco szarości. Inna dobra opcja to mięta, czyli barwa, która powstaje, jak zmiesza się jasną zieleń z odrobiną błękitu. Godne polecenia dla ozdoby wnętrza latem są także kolory morski i turkusowy. Fani lawendy przypomną sobie o jej barwie. Kolor lawendowy to kolejna znakomita propozycja na lato. To spokojny, jasny i chłodny odcień fioletu.
Takie kolory można wprowadzić do aranżacji dzięki dodatkom. Mogą to być dywaniki, poduszki oraz różne pojemniki. Warto mieć na upały zasłony w jasnym i chłodnym kolorze. Jakikolwiek kolor na lato się wybierze, czy będzie to seledyn, lawendowy, czy np. szarość, to powinno być go sporo. Jedynie wtedy wnętrze będzie bardziej chłodne i przyjemne.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.