Jakie mieszkanie wybrać – na parterze czy na piętrze?

Przy wyborze optymalnej opcji mieszkaniowej warto wziąć pod uwagę wiele różnorodnych czynników. Jednym z nich jest numer piętra, na którym znajduje się lokal. Klienci często niechętnie wybierają parter, w obawie przed hałasem oraz ryzykiem włamania. Okazuje się jednak, że współczesne budownictwo w znacznej mierze rozwiązuje te problemy.

Korzyści lokali parterowych

Wiele lokali położonych na najniższej kondygnacji danego budynku wyposażonych jest w dodatkową przestrzeń otwartą w postaci ogródka. To wygodne i praktyczne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi oraz właścicieli psów. Ogródek można również wykorzystać jako miejsce do spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi. Zielone rośliny, itp. świetnie odprężają po ciężkim dniu pracy. W przypadku lokali położonych na parterze nie trzeba również czekać na windę ani wchodzić po schodach. Mieszkanie na tej kondygnacji jest dlatego dużym ułatwieniem dla seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.

Lokale na piętrze

Zaletą lokali położonych na wyższych kondygnacjach jest piękny widok, rozciągający się z okien. Mieszkania na piętrze są również lepiej nasłonecznione niż obiekty na parterze. Wiele firm deweloperskich oferuje klientom zdecydowanym na zakup mieszkania na najwyższej kondygnacji dwupoziomowe apartamenty lub nieruchomości z przeszklonymi ścianami.

Wady

W przypadku lokali położonych na parterze zasadnicze utrudnienie stanowi większe ryzyko włamania. Niewiele osób decyduje się więc pozostawić na noc otwarte okno. W przypadku nowoczesnych inwestycji problem ten jest niwelowany dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i systemów bezpieczeństwa. Duże utrudnienie stanowi również hałas na podwórku, z ulicy lub ten wywoływany przez zatrzaskujące się systematycznie drzwi wejściowe. Lokale położone na wyższych piętrach nie są z kolei dobrym rozwiązaniem dla seniorów oraz osób mających problem z samodzielnym poruszaniem się, m.in. na wózkach. Trzeba bowiem liczyć się z tym, iż winda w budynku może ulec awarii. Dużym problemem będzie również wnoszenie po schodach dziecięcego wózka.

Mieszkania na parterze lub piętrze mają swoje wady i zalety. Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania warto kierować się własnymi preferencjami oraz potrzebami. Kupując lokal, dobrze skorzystać z oferty firmy eurostyl.com.pl. Nowoczesne rozwiązania i sprawdzone systemy z pewnością ograniczą liczbę wad, wynikających z wyboru konkretnej opcji.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

W poszukiwaniu idealnego mieszkania

Następny artykuł

Studnia głębinowa na mojej działce – co muszę wiedzieć?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments