Jaki ekogroszek workowany kupić

Ekogroszek workowany to znacząca wygoda w przechowywaniu i administrowaniu opałem. Jednakże problem może pojawić się, gdy staniemy przed wyborem odpowiedniego ekogroszku. Na rynku znajdziemy wielu producentów z różną jakością produktów. Jak wybrać najlepszy dla nas?

Nie ufaj hasłom. Ufaj właściwościom

Hasłami sprzedażowymi nie napalisz w kotle lub piecu. Decydując się na zakup musimy zwracać uwagę na właściwości jakie posiada dany ekogroszek workowany. W zależności od jakości wydobywanego węgla oraz tego jakiemu procesowi technologicznemu jest poddawany, jego parametry będą się różnić.

Częstym problemem węgla niskiej jakości są spieki. Ekogroszek nie dopala się, a w konsekwencji powstają spieki żużlowe, które ciężko później usunąć z elementów do których się dostanie.

Stosując odpowiedni ekogroszek workowany w połączeniu z prawidłowymi ustawieniami pieca – nie ma powodu do obaw o powstanie zjawiska żużlowania.

Biorąc pod uwagę takie właściwości ekogroszku jak: kaloryczność, zawartość siarki, zawartość popiołu, granulacja, wilgotność, czy podatność na spiekanie, powinno dokonać się odpowiedniego wyboru.

Ekogroszek workowany i jego odpowiednie parametry

Kaloryczność ekogroszku ma znaczący wpływa na to, ile uda się wyprodukować energii z jednego kilograma. Im bardziej kaloryczny on będzie, tym większą ilość energii wytworzy, a tym samym jego zużycie będzie mniejsze względem ekogroszku mniej kalorycznego.

Kolejnym istotnym aspektem jest wilgotność. Ekogroszek workowany jest pakowany w sposób uniemożliwiający przenikanie czynnikom atmosferycznym do wnętrza opakowania. Dzięki temu zachowuje on swoje właściwości przez długi czas i nie doprowadza do zmarnowania surowca.

Trzeci aspekt zajmują egzekwo dwa parametry: ilość siarki i popiołu. W obu przypadkach – im mniej, tym lepiej. Starajmy się wybierać ekogroszek, który będzie te współczynniki miał jak najbliżej zera.

Spiekalność (współczynnik RI) nie ustępuje istotności wspomnianym wcześniej parametrom. To od niego w dużym stopniu zależy, czy będziemy mogli spodziewać się problemów z spiekami. Za górny pułap uznaje się współczynnik na poziomie do 20 RI. Im niższy, tym problemy z spiekami będą rzadsze lub nie będą występować w ogóle.

Zamawiając ekogroszek ze sprawdzonego źródła, nie tylko zaoszczędzisz sobie kłopotów związanych z problemami z piecem, lecz także stosując wydajny ekogroszek workowany – nie będziesz musiał zużyć tyle opału, co przy słabej jakości węglu, a jego składowanie będzie proste i bezpieczne dla produktu, a także ułatwi Ci administrowanie surowcem w okresie grzewczym.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Nowe mieszkania na Wrotkowie w Lublinie – dbałość o każdy detal w standardzie

Następny artykuł

Mieszkania w Lublinie – wybierz odpowiedni metraż

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments