Jaki blat kuchenny wybrać? Blaty z kamienia naturalnego

Wybierając materiał na blat do kuchni, koniecznie musisz zastanowić się, czego od niego oczekujesz i co jest dla Ciebie najważniejsze. Być może najważniejsza jest cena, bo nie chcesz wydawać zbyt wiele na blat kuchenny. A może ważniejszy jest dla Ciebie wygląd blatu, tak aby stanowił on sam w sobie dekorację kuchni? Bardzo prawdopodobne, że priorytetem jest jego wytrzymałość, abyś bez obaw mógł przygotowywać wszelkie posiłki, nie martwiąc się o potencjalne uszkodzenia blatu. A może ważne są dla Ciebie te wszystkie cechy i szukasz kompromisu? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na jaki materiał powinieneś się zdecydować, wybierając blat do kuchni.

Blaty granitowe, blaty z płyty czy blaty marmurowe – co wybrać?

Wśród najczęściej wybieranych materiałów na blaty kuchenne, występują płyta wiórowa, marmur oraz granit. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety, ale także i wady. Blaty z płyty wiórowej z dodatkiem okleiny są propozycją budżetową. Ich cena nie jest wysoka, jednak warto wiedzieć, że podobnie jest z ich jakością. Nie są to blaty, które będą służyły przez lata, ponieważ są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Najczęstszą przyczyną wymiany blatów z płyty wiórowej jest ich puchnięcie – płyta wiórowa chłonie wilgoć, więc jeśli w Twojej kuchni jest wysoka wilgotność powietrza, dużo pary wodnej, a nawet na blat rozleje Ci się woda, to jest bardzo prawdopodobne, że blat napuchnie i będzie nadawał się już tylko do wymiany.

Kolejnym materiałem, który jest zdecydowanie droższy i trwalszy od płyty wiórowej, jest marmur. Blaty marmurowe rzeczywiście są wytrzymałe i odporne na większość uszkodzeń. Przede wszystkim nie wchłaniają wody, więc nie grozi im napuchnięcie. Jednak marmur to skała wapienna, a wapień wchodzi w reakcję z kwasami. Rozlanie na blat marmurowy soku z cytrusów, octu czy wytrawnego wina, może skończyć się jego uszkodzeniem. Powstałych w ten sposób przebarwień czy matowień nie da się w żaden sposób naprawić.

Najbardziej polecanym materiałem przez kamieniarzy, oraz przez samych użytkowników, jest granit. Blaty granitowe nie mają sobie równych. Są odporne na wszelkie uszkodzenia, posiadają szeroką gamę kolorystyczną oraz cenową – mówiąc jednym słowem: granit to idealny materiał na blaty kuchenne.

Blaty granitowe
Blaty granitowe nie mają sobie równych. Są odporne na wszelkie uszkodzenia, posiadają szeroką gamę kolorystyczną oraz cenową – mówiąc jednym słowem: granit to idealny materiał na blaty kuchenne.

Czy blaty z granitu są najlepsze? – zalety blatów granitowych

Dlaczego w tytule akapitu nie ma słowa o wadach blatów granitowych? Ponieważ blaty z granitu nie mają wad! Są niesamowicie trwałe i wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, kwasy oraz wysoką temperaturę. Posiadają szeroką gamę kolorów, a dodatkowo możesz wybrać opcję tańszą lub droższą. Gwarantujemy, że żaden inny materiał nie spełni wszystkich tych wymagań.

Granit to skała magmowa. Oznacza to tyle, że powstała podczas stygnięcia lawy w temperaturze 1400 stopni Celsjusza. To właśnie dlatego granit jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i temperaturę. Na blat granitowy możesz postawić naczynie, które właśnie wyciągnąłeś z nagrzanego piekarnika, a blat nie ucierpi w żaden sposób. Nie straszna mu wilgoć, zmiany temperatury czy kwasy. Decydując się na blat granitowy, zapewniasz sobie piękną dekorację kuchni oraz funkcjonalny element kuchni, który będzie spełniał swoje zadanie przez wiele lat. Aby zapewnić mu wygląd taki, jak pierwszego dnia po montażu, wystarczy raz na jakiś czas zaimpregnować granit odpowiednim impregnatem. Tak zadbany blat będzie służył przez lata nie tylko Tobie, ale także Twoim dzieciom i wnukom.

Kuchenny blat granitowy cena

Jeśli zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje blat granitowy do kuchni, to zadzwoń do nas, aby umówić się na pobranie wymiarów i przygotowanie wyceny. W przeciwnym razie nie da się podać kosztu blatu granitowego. Na cenę produktu wpływ ma zbyt wiele czynników. Wszystko zależy od miejsca montażu blatu, jego wielkości, materiału, który został wybrany. Montaż w domku jednorodzinnym z przestrzenną kuchnią będzie kosztował mniej niż montaż na czwartym piętrze bloku bez windy, gdzie klatka jest wąska, a mieszkanie ciasne. Niektórzy próbują zaoszczędzić pieniądze na montażu właśnie i decydują się na samodzielne zainstalowanie blatu. Bardzo często jednak wydają wtedy dodatkowe pieniądze na wykonanie kolejnego blatu. Dlaczego? Kiedy decydujesz się samodzielnie zamontować blat granitowy, zdejmujesz z barków kamieniarza odpowiedzialność i gwarancję, w efekcie czego, gdy dojdzie do uszkodzenia blatu, musisz sam pokryć koszt wykonania nowego blatu.

Co do samego granitu, to cena metra kwadratowego tego materiału wynosi od 200 do 1200 złotych. Najtańsze granity, takie jak granit Impala, granit Strzegom, granit Tan Brown czy granit Yellow Pink, nie są najpiękniejsze. Jeśli jednak ważniejsza jest dla Ciebie cena i wytrzymałość blatu, to jest to opcja dla Ciebie. Jeśli cena nie ma znaczenia, za to wygląd gra pierwsze skrzypce, to polecamy najpiękniejsze granity: granit Star Galaxy, granit Cosmic Black i Gold czy granit Viscont White. Posiadanie blatu kuchennego z wymienionych materiałów samo w sobie jest dekoracją wnętrz. Gwarantujemy, że nikt nie przejdzie obojętnie obok tak pięknego produktu. Jeśli szukasz kompromisu, bo ważna jest dla Ciebie i cena, i trwałość i wygląd, to polecamy granity ze średniej półki cenowej. Przykładem mogą tu być granit Nero Zimbabwe czy Steel Grey, które posiadają wszystkie najważniejsze cechy granitu, a do tego są piękne i niedrogie.

blat granitowy
Granit Nero Zimbabwe czy Steel Grey, posiadają wszystkie najważniejsze cechy granitu, a do tego są piękne i niedrogie.

Czy warto kupić kuchenny blat granitowy?

Jeśli szukasz produktu, który będzie wytrzymały, ponadczasowy, piękny, odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, temperaturę, kwas, a do tego nie nadwyręży Twojego budżetu, to bezwarunkowo warto zdecydować się na kuchenny blat granitowy. Jest to zakup, którego nigdy nie będziesz żałować.

blat granitowy
Jeśli szukasz produktu, który będzie wytrzymały, ponadczasowy, piękny, odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, temperaturę, kwas, a do tego nie nadwyręży Twojego budżetu, to bezwarunkowo warto zdecydować się na kuchenny blat granitowy.

Artykuł powstał przy współpracy z https://schody-granitowe-kmx.pl/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Meble do kawalerki, jakie kupić?

Następny artykuł

Modne kolory ścian w aranżacji wnętrz

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments