Jaką roletę zamontować w kuchni?

Rolety sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, łącznie z kuchnią. Służą one nie tylko do blokowania nadmiernej ilości promieniowania słonecznego, ale chronią też przed niepożądanym wzrokiem sąsiadów/przechodniów i stanowią deklaracyjny element wystroju wnętrza. Jako że w kuchni panuje specyficzny mikroklimat, wybór odpowiedniej rolety musi być dobrze przemyślany.

Dobór odpowiedniej rolety do okna kuchennego

W kuchni dużo lepiej od tradycyjnych firan sprawdzają się rolety okienne. Ważne jest to, aby postawić na te wykonane z tkanin odpornych na zabrudzenia. Do wyboru mamy obecnie różne rolety do okien kuchennych, dzięki czemu każdy inwestor znajdzie dla siebie coś odpowiedniego pod względem koloru, wzoru, wymiarów, stopnia zaciemnienia, montażu. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Na uwadze trzeba mieć też aranżację wnętrza, gdyż roleta powinna tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia. Roleta do kuchni powinna być funkcjonalna, estetyczna, praktyczna i uniwersalna. Na uwadze trzeba mieć materiał, z jakiego została wykonana. Idealną opcją będzie model minimalistyczny, bez zbędnych zdobień, łatwy do utrzymania w czystości. Godne polecenia do kuchni są przede wszystkim rolety z materiału poliestrowego. Dużo bardziej problematyczne są rolety z drapowaniami, harmonijkowe, z których niełatwo jest pozbyć się zgromadzonych zabrudzeń.

Przy wyborze rolet kuchennych należy w pierwszej kolejności kierować się praktycznością, a dopiero później kwestią estetyki. Nic nam po przepięknych roletach, jeśli mają tendencję do szybkiego brudzenia się i są trudne do utrzymania w czystości. Modele wykonane z poliestrowego można szybki i łatwo wyczyścić – wystarczy wilgotna gąbka. Nie sprawdzą się natomiast te bambusowe ani zamszowe – pochłaniają zapachy, chłoną zabrudzenia i trudno pozbyć się z nich tłustych śladów. Jeśli chcemy cieszyć się ładną dekoracją okienną, najlepiej będzie wybrać rolety, które łatwo będzie umyć lub takie z możliwością demontażu i prania. W celu optycznego powiększenia wnętra, wato postawić na rolety w jasnych barwach.

Artykuł powstał we współpracy z https://rolmajster.pl/sklep/rolety

Poprzedni artykuł

Czy istnieje idealne łóżko?

Następny artykuł

Biuro nieruchomości

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.