Jaka jest różnica między Saatchi Art, Artsy i Artnet?

Jak nauczyć się rysować i zostać artystą, sprzedając swoje obrazy w znanych witrynach Artnet i innych.

Artsy, Artnet i Saatchi Art to internetowe miejsca przeznaczone do sprzedaży dzieł sztuki.

W przeciwieństwie do Saatchi Art, która jest przeznaczona dla artystów do sprzedaży online, Artsy i Artnet nie są przeznaczone dla artystów. Jest to narzędzie sprzedaży dla galerii, muzeów, które prowadzą wypożyczenia, instytucji, targów takich jak Miami Art Basel i aukcji.

Więcej informacji o tym, jak zostać artystą, w artykule gazety Dzennik tutaj:  https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/jak-zostac-artysta-korzystajac-z-kursow-rysunku-w-krakowie,n,1000272121.html

Każdy, kto ma dzieła do sprzedania, może bezpłatnie założyć konto w Saatchi Art. Wiem, bo mam tam swoje zdjęcia. Przygotowanie zdjęć i oferowanie odbitek z Saatchi Art nic mnie nie kosztuje.

Jeśli artysta ma do sprzedania fizyczny przedmiot, taki jak obraz, a kolekcjoner jest zainteresowany jego zakupem, jedyne, co musi zrobić, to kliknąć przycisk i kupić dzieło. Następnie artysta otrzymuje e-mail z potwierdzeniem sprzedaży wraz z informacją, gdzie wysłać dzieło.

Artysta jest odpowiedzialny za wysyłkę pracy zgodnie z wymogami pakowania z Saatchi Art. Należy pamiętać, że jest to bardzo uciążliwe i kilku artystów z naszej społeczności PoetsArtists sprzedało swoje prace za pośrednictwem Saatchi. W wielu przypadkach przyznali, że wysyłanie prac jest koszmarem ze względu na surowe wymagania.

Jest jednak powód ich surowego żądania. Spotkałem się z kilkoma katastrofami związanymi z wysyłką dzieł wysyłanych do muzeów i rozumiem, dlaczego Saatchi tak surowo podchodzi do opakowań graficznych.

Jak wspomniano wcześniej, galerie używają Artsy i Artnet. Nie jest to usługa bezpłatna, chyba że jest przeznaczona dla muzeum. Opłaty za Artsy wynoszą około 600 USD miesięcznie. Ta opłata umożliwia galeriom przesyłanie zdjęć dzieł dostępnych przez ich reprezentowanych artystów, a także nadchodzących pokazów, w tym prac zaproszonych artystów.

Jaka jest różnica między Saatchi Art, Artsy i Artnet?
Malarstwo Dirka Dzimirskiego | Elektryczna gejsza, 2012 | olej na płótnie 39×39 cali

Sposób, w jaki to działa, oznacza, że ​​każdy, kto interesuje się dziełem sztuki lub artystą, może śledzić galerie i artystów na Artsy. Następnie są powiadamiani o rozpoczęciu nowej pracy. Kupujący mogą również śledzić tagi.

Jest też aplikacja dla Artsy. Obecnie jest dostępny tylko dla iPhone’a. Oto link, jeśli chcesz go pobrać.

Ostatnio dodali nową opcję KUP TERAZ lub ZŁÓŻ OFERTĘ. Ta nowa funkcja generuje fakturę i obejmuje koszty wysyłki oraz wszelkie należne podatki.

Galerie mogą wybrać przycisk zakupu zamiast przycisku zapytania. Niektóre galerie nie mają wyceny Artsy. Szanse na sprzedaż dzieła sztuki online bez żadnych cen są trudne do określenia. Chodzi o to, aby ułatwić kolekcjonerowi zakupy online.

Jedynym wspólnym aspektem Saatchi, Artsy i Artnet jest to, że wszystkie mają formę redakcji i mają pisarzy recenzujących sztukę, wiadomości i inne kwestie związane ze sztuką.

Artsy, Artnet i Saatchi Art to internetowe miejsca przeznaczone do sprzedaży dzieł sztuki.
Szanse na sprzedaż dzieła sztuki online bez żadnych cen są trudne do określenia. Chodzi o to, aby ułatwić kolekcjonerowi zakupy online.

Jerry Saltz proponuje nowe zasady, jak zostać artystą

Po tym, jak krytyk sztuki Jerry Saltz, zdobywca nagrody Pulitzera, opublikował swoją okładkę „How to Be An Artist” dla listopadowego…

W obu przypadkach tutaj jest ważne brakujące ogniwo kupowania online, czy to za pośrednictwem Artsy, Artnet, czy gdzie indziej. Cena sprzedaży jest udokumentowana gdzieś w banku rynku dzieł sztuki. Oznacza to, że po drodze, gdy kawałek trafia na aukcję, istnieje udokumentowana cena za to, za co sprzedano dzieło.

Galerie powinny strategicznie podchodzić do tego, jakie prace są przesyłane do Artsy, a także do cen, zwłaszcza że galerie ustalają ceny dzieł sztuki dla swoich reprezentowanych artystów. Wielokrotnie, gdy artysta jest reprezentowany przez uznaną galerię, cena dzieła zmienia się, aby dostosować się do strategii sprzedaży tej galerii.

Aby skutecznie prowadzić sprzedaż online, musi być ktoś, kto będzie je utrzymywał i odpowiadał na zapytania w odpowiednim czasie. Kupiłem przez Artsy i Saatchi Art i nie lubię czekać dłużej niż kilka godzin na odpowiedź, nawet jeśli jest to weekend. Gdy Artsy otrzyma zapytanie do galerii, wiadomość e-mail zawiera informacje o kupującym. Zobaczą, ile razy pytali i ile prac kupili.

Ta opinia od Artsy da galerii wskazówkę, czy kupujący jest poważny, czy nie. To ostrzeżenie dla kupujących, którzy klikają na Artsy. Kiedyś otrzymaliśmy zapytanie, które pytało 1000 razy i nigdy nie kupiło żadnej pracy. Galeria może wtedy zdecydować, czy uzna to za spam, czy nie. Zalecałbym być serdecznym i po prostu podać podstawowe informacje, a następnie oznaczyć je jako spam, ponieważ Artsy również sprawdza na końcu, czy otrzymywane zapytania są szybko odbierane.

Główna różnica między Artsy i Artnet polega na tym, że przyciągają różnych kupujących. To zależy od artystów, którzy są na obu. Artnet istnieje dłużej niż Artsy. Wszystko zależy od tego, gdzie wolisz robić zakupy.

Chociaż Artsy to moje ulubione narzędzie do sprzedaży dzieł sztuki, nie jest odpowiednie dla każdej galerii. Przeczytaj informacje na ich stronie internetowej i umów się na spotkanie z jednym z ich przedstawicieli. Odrób pracę domową i skontaktuj się ze mną, jeśli masz jakieś pytania.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Nowe mieszkanie obok zalewu? Znajdziesz je w Lublinie!

Następny artykuł

Czym zajmuje się pośrednictwo nieruchomości?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments