Jak zadbać o nowy telefon?

Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze modele smartfonów. Wraz z wejściem na rynek bardziej zaawansowanych modeli, wiele osób podejmuje decyzję o zakupie nowego urządzenia z lepszymi parametrami technicznymi. Wiąże się to zazwyczaj ze sporym wydatkiem, który poważnie obciąża domowy budżet.

Warto więc wiedzieć jak zadbać o nowy telefon, by nie narazić się na kolejne, nieprzewidziane koszty związane z jego ewentualnym uszkodzeniem. Obecnie mamy wiele możliwości ochrony urządzenia – w tym wykupienie jego ubezpieczenia.

Przede wszystkim – zatroszcz się o wyświetlacz

Elementem smartfona, który najczęściej ulega uszkodzeniu, jest wyświetlacz (prawie 80% wszystkich uszkodzeń urządzeń mobilnych). Czasem wystarczy upadek z niewielkiej wysokości lub lekkie uderzenie telefonem np. o mebel, by na ekranie pojawiła się sieć pęknięć. Dlatego już od razu po zakupie warto zadbać o to, by odpowiednio zabezpieczyć ekran naszego smartfona. Częstym rozwiązaniem jest naklejenie na powierzchnię wyświetlacza szkła hartowanego. Lepiej niż zwykła folia chroni ono ekran przed uszkodzeniem czy powstaniem rys. Co więcej nie wpływa ono również na funkcjonalność telefonu.

Wybierz dobre etui

Poza wyświetlaczem, warto zabezpieczyć też obudowę telefonu oraz jego wnętrze. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele różnego rodzaju etui, wśród których najpopularniejszą a jednocześnie najtańszą opcją są silikonowe case’y. Sprawdzają się one doskonale jako ozdoba oraz chronią obudowę przed zarysowaniami. Nie pomogą jednak zamortyzować siły upadku. W tym celu znacznie lepiej wykorzystać solidne etui wykonane np. z ekologicznej skóry wzmocnionej tworzywem sztucznym.

Ubezpieczenie telefonu – czy warto się na nie zdecydować?

Nawet najlepiej zabezpieczony telefon mimo wszystko może ulec uszkodzeniu. Dlatego jeśli chcemy korzystać ze smartfona bez zbędnych obaw, warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia telefonu. Obecnie możemy zrobić to u operatora, w sklepie z elektroniką, jak i u niezależnych firm. Zakres ubezpieczenia i odpowiedzialność ubezpieczyciela są różne, warto przeanalizować oferty dostępne na rynku.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Nie da się ukryć, że ubezpieczenie telefonu, które oferuje nam wypłatę środków, często jest drogie a otrzymane odszkodowanie nierzadko nie wystarcza na wykonanie naprawy w dobrym, autoryzowanym serwisie. Dlatego też warto stawiać na nowoczesne ubezpieczenia telefonu, w których za stosunkowo niewielką opłatą otrzymujemy limit na naprawę uszkodzeń – niezależnie od tego, w jakich okolicznościach do nich doszło. Warto wybierać taką opcję, w której uszkodzony, telefon odbierany jest przez kuriera – nie musimy go wysyłać osobiście, a na czas naprawy możemy otrzymać aparat zastępczy.

Podsumowując, poza zwykłymi środkami zabezpieczającymi nowy smartfon, warto zdecydować się również na nowoczesne ubezpieczenie telefonu, w ramach którego możemy liczyć na darmową i szybką naprawę w profesjonalnym serwisie. Obecnie na rynku znajdują się naprawdę atrakcyjne finansowo oferty, które nie będą dużym obciążeniem dla naszego budżetu domowego.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Dobór okablowania w sieci elektroenergetycznej

Następny artykuł

Nowe osiedle mieszkaniowe w Lublinie – Diamentowe Wzgórze

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments