Jak wybrać mieszkanie w Gnieźnie?

Własne mieszkanie to marzenie wielu osób. Pamiętajmy jednak, że zakup własnych czterech kątów to duży wydatek, który obciąża domowy budżet na wiele, wiele lat. Ważne więc, by wszelkie kwestie związane z wyżej wymienioną inwestycją bardzo dokładnie przeanalizować. Dziś skupimy się na mieszkaniach w Gnieźnie – na co warto zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury!

Na co zwrócić uwagę?

Gniezno to piękne miasto, którego mieszkańców wciąż przybywa, a co za tym idzie, rozpoczynają są kolejne inwestycje deweloperskie. Jak wybrać idealne mieszkanie? Poniżej kilka wskazówek.

1. Lokalizacja

Warto dokładnie przemyśleć lokalizację, która w naszym przypadku będzie najlepsza. Dobrze też zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, z którego uzyskamy informację na temat przyszłych inwestycji w pobliżu bloku, w którym kupimy mieszkanie. Jest to bardzo dobra praktyka – zdarza się, że ktoś kupuje mieszkanie zwiedziony wspaniały widokiem, nie zdając sobie sprawy, że w niedalekiej przyszłości tuż po jego oknami zostanie wybudowany wieżowiec.

Przed zakupem mieszkania dobrze też sprawdzić takie kwestie jak:

  • odległość od śmietnika ‒ spacer z workami pełnymi śmieci przez całe osiedle nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy
  • odległość od sklepu
  • odległość do przystanków komunikacji miejskiej
  • w przypadku rodzin z dziećmi bądź osób, które myślą o powiększeniu rodziny dobrze też sprawdzić odległość do żłobka, przedszkola czy szkoły
  • odległość od placu zabaw ‒ jeśli nie przepadamy za hałasem lepiej wybrać mieszkanie, nieco oddalone od placu zabaw.

2. Piętro

Nie wybierajmy piętra przypadkowo. Mieszkania na poszczególnych kondygnacjach mają swoje wady i zalety. Do lokum na ostatnim piętrze łatwiej się włamać, ponadto, jeśli w bloku nie będzie windy, codzienne pokonywanie kilku pięter może być problematyczne. Dużą zaletą mieszkań na ostatnim piętrze jest piękny widok. Mieszkania na parterze są dobrym wyborem dla osób starszych, osób z dziećmi, a także osób niepełnosprawnych ruchowo. Dużym powodzeniem cieszą się również mieszkania na parterze z przynależnym ogródkiem.

3. Metraż i rozkład mieszkania

Kolejną istotną kwestią jest dokładna analiza, jak dużego mieszkania potrzebujemy i, ile musi mieć ono pokoi. W mieszkaniach o takim samym metrażu może znajdować się różna liczba pomieszczeń.

 Co więcej odpowiedzmy sobie na takie pytania, jak:

  • Czy szukamy mieszkania z osobną kuchnią czy w aneksem kuchennym?
  • Czy chcemy, aby łazienka i toaleta znajdowały się w osobnych pomieszczeniach?
  • Czy mieszkanie  będzie bezproblemowe w aranżacji.
  • Czy do mieszkanie przynależy piwnica.

4. Cena mieszkania

Deweloperzy dyktują różne ceny, na których wysokość wpływają lokalizacja mieszkania, jego metraż, standard oraz inne czynniki. Wybierając mieszkanie należy sprawdzać cenę za metr kwadratowy i porównać ją ze standardowymi cenami na rynku nieruchomości, w naszym przypadku w Gnieźnie.

5. Miejsce parkingowe

Wiele osób ma własny samochód bądź motocykl. Przed zakupem mieszkania należy upewnić się, czy będziemy mieli gdzie zaparkować swój pojazd. Sprawdźmy więc czy w bloku jest parking podziemny oraz jak wiele miejsc parkingowych znajduje się pod blokiem.

Podsumowanie

Zakup mieszkania w Gnieźnie to poważna inwestycja, którą większość spłaca przez  kilkadziesiąt lat. Dobrze więc dokładnie przemyśleć jaka lokalizacja będzie w naszym przypadku najlepsza, na którym piętrze powinno znajdować się nasze mieszkanie oraz czy będziemy mieli gdzie zaparkować swój pojazd.

W przygotowaniu artykułu pomogła nam firma Nowe Skiereszewo, dziękujemy!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Myjki ciśnieniowe – jak wybrać najlepszy model?

Następny artykuł

Funkcjonalna kuchnia. Urządzamy aneks kuchenny

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments