Jak używać kotłów rentowych zasilanych ekogroszkiem?

Dom wybudowany, pokoje urządzone według aktualnych trendów panujących w architekturze, ale to nie koniec przygód. Nadchodzi okres grzewczy ,a my zdecydowaliśmy, że nasz dom będzie ogrzewany ekogroszkiem. Ustawienia pieca na ten rodzaj węgla wpływają na komfort cieplny oraz wygodną obsługę urządzenia.

Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek zalicza się do rodzaju węgla, które charakteryzuje się niską szkodliwością dla środowiska. Wysokie parametry spalania zapewniają dobrą wydajność oraz wygodę użytkowania. Ten typ węgla to obecnie jeden z najchętniej wybieranych surowców do ogrzewania domów w Polsce. Zyskał swoją popularność głównie za sprawą atrakcyjnej ceny oraz łatwości obsługi. Wystarczy zamówić, zasypać piec i gotowe. Spalanie ekogroszku w zasilanych automatycznie kotłach prowadzi do zmniejszenia ilości wydzielanego tlenku węgla oraz innych szkodliwych produktów ubocznych, takich jak na przykład dioksyny czy pyły.

Poprawne używanie pieca

Sterownik do pieca z podajnikiem wymaga wyregulowania trzech podstawowych ustawień. Wśród nich jest czas przerwy od podawania ekogroszku. Niestety, nie istnieją uniwersalne ustawienia, które są dobre w każdym przypadku. Wybór odpowiednich parametrów wiąże się z latami własnych doświadczeń. Przyjmuje się, że początkowo powinno to być:

  • 5 sekund – czas podawania ekogroszku;
  • 40 sekund – przerwa;
  • 45-55% – moc podmuchu.

Z wyżej wymienionych wartości jasno wynika, że czas przerwy do czasu podawania ekogroszku powinien wynosić 1 do 8. Warto zwrócić uwagę na to, że każda zmiana w ustawieniach czasu podawania znacząco zmniejszy stosunek obu parametrów. Zmiana o 1 czy 2 sekundy nie powinna powodować znaczących dysproporcji w ustawieniach, ale za to może pomóc w doborze idealnego ustawienia pieca.

Jaką markę ekogroszku wybrać? Tylko Ekogroszek PATRIOTⓇ!

Jeżeli chcesz uzyskać wysoką energię przy optymalnym ilościowo wkładzie, używaj ekogroszku o niskiej spiekalności. Oprócz tego, warto aby miał o też niską zawartość popiołu, siarki czy też niską wilgotność. Stosując węgiel PATRIOTⓇ, masz gwarancję, że jest to paliwo o wysokich parametrach jakościowych potwierdzonych certyfikatem jakości każdej partii produkcyjnej.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Cennik okien. Przyczyny zróżnicowania cenowego

Następny artykuł

Czym musisz się sugerować, wybierając napęd do bramy?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments