Ludzie mają to do siebie, że w ich życiu przychodzi moment, w którym chcieliby się usamodzielnić i zacząć żyć „na swoim”. Własne mieszkanie jest czymś, czego pragnie się coraz wcześniej – choć niegdyś decyzję na jego temat podejmowało się dopiero po założeniu rodziny i spłodzeniu dziecka, dziś powszechnym jest podejmowanie jej znacznie wcześniej, nierzadko od razu po studiach czy znalezieniu pracy. Jak zatem skutecznie spełnić marzenie o własnym mieszkaniu? Przybliżymy to nieco w naszym artykule, skupiając się na Gdyni jako docelowym miejscu do zamieszkania.
Krok pierwszy – określenie się
Aby zainwestować we własne mieszkanie w Gdyni, przede wszystkim musimy być tego pewni. Podstawą jest właśnie podjęcie decyzji o związaniu się właśnie z tym miastem – musimy być w końcu świadomi, że zakup mieszkania jest najczęściej czymś wiążącym i obligującym nas do zostania w jego lokalizacji, przynajmniej na kilka lat.
Jeżeli samą decyzję o tym, czy kupić własne mieszkanie mamy już za sobą, musimy zastanowić się nad metrażem, który nas interesuje, najczęściej definiujących ilość docelowych pokoi w mieszkaniu. Wszystko to zależy z kolei od naszych planów na przyszłość oraz tego, czy mamy już rodzinę, czy też obecnie nie planujemy jej założenia. Definiując to wszystko będziemy mogli przejść do bardziej praktycznego etapu spełniania naszego marzenia.
Poszukiwanie dewelopera i zakup mieszkania
Gdynia jest miastem bardzo atrakcyjnym pod względem rynku mieszkaniowego – każdy chce tutaj zamieszkać, w związku z tym konkurencja na rynku deweloperskim jest naprawdę ogromna. To lepiej dla nas, a nieco gorzej dla naszego portfela, bo własne mieszkanie właśnie w Gdyni będzie po prostu droższe (w porównaniu do innych miast, oczywiście). Pozytywem tego jest jednak fakt, że będziemy mieli olbrzymi wybór jeżeli chodzi zarówno o lokalizację, jak i konkretnego dewelopera, z którego usług będziemy planowali skorzystać.
Tak oto już po wybraniu odpowiedniej lokalizacji i mieszkania, które wydaje się dla nas idealne, możemy przystąpić do podpisania umowy – mieszkania deweloperskie zazwyczaj dopiero powstają, dlatego ważne, żeby umowa była skonstruowana z myślą o naszym bezpieczeństwie i interesie. Zadbajmy o to i po prostu się z tym nie spieszmy – jest to jeden z kluczowych kroków. Kolejnym jest już czekanie na własne mieszkanie, a następnie jego odbiór, w czasie którego my sami zweryfikujemy jego wygląd i konstrukcję, porównując je zarówno z tym, do czego zobowiązywała dewelopera umowa, jak i z naszymi oczekiwaniami względem jego. Pamiętajmy, że deweloper nie może się wycofać i musi dopieszczać mieszkanie, aż spełni ono wszelkie stawiane przez nas warunki.
Podsumowanie
W dzisiejszych czasach sen o własnym mieszkaniu nie jest ciężko spełnić – zwłaszcza, gdy posiada się właściwy budżet albo można liczyć na pomoc najbliższych czy po prostu posiada się zdolność kredytową. Jest to rozwiązanie praktyczne, bardzo przyszłościowe i często praktykowane – nie wahajmy się więc w nie wejść. Zwłaszcza że ofert ze strony deweloperów jest obecnie na rynku całe mnóstwo.
Artykuł powstał we współpracy z humbaka.pl
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.