Jak skutecznie zabezpieczyć dach płaski i z niewielkim spadkiem?

Dachy płaskie są coraz bardziej popularne w naszym kraju również w budownictwie jednorodzinnym. Wiąże się to z faktem, że w dzisiejszych czasach klimat zmienił się w dużym stopniu, a zimy praktycznie nie występują. Wszystko wskazuje na to, że tak już zostanie, a więc można pozwolić sobie na konstrukcję dachu płaskiego, która daje różnorodne możliwości. Jak jednak skutecznie zabezpieczyć taki dach przed wpływem czynników atmosferycznych?

Membrany dachowe – najlepszy sposób na zabezpieczenie dachu

Membrany dachowe to nowoczesny materiał, którego użycie wiąże się z wieloma, dość istotnymi zaletami. Po pierwsze, tego rodzaju wykończenie dachu jest relatywnie tanie. Membrany wypadają dziś korzystnie nawet przy tradycyjnych rozwiązaniach, jak dachy kryte przy pomocy papy. Jednocześnie warto pamiętać, że pokrycia tego rodzaju są łatwe w montażu i można je nawet wykonać samodzielnie, albo z niewielką pomocą specjalisty. W dużym stopniu również to wpływa na zmniejszenie kosztów wykonania pokrycia dachu. Materiały, z których wykonuje się membrany są w znacznie mniejszym stopniu szkodliwe dla środowiska niż niektóre z alternatywnych metod, a przy tym praca przy montażu membrany jest lekka i bezpieczna i nie wymaga użycia skomplikowanych zabezpieczeń.

Membrana płynna, czy prefabrykowana – co wybrać?

Zdecydowanie najprostsze w użyciu są membrany płynne, jak na przykład doskonale wszystkim znany hydronylon, który wykorzystuje się dziś powszechnie w budownictwie. Wykonanie tego rodzaju membrany jest szczególnie polecane w przypadku dachów o złożonej konstrukcji, na których znajduje się na przykład większa ilość różnego rodzaju instalacji. Membrany prefabrykowane powstają z bardzo podobnego materiału, ale mają formę już utwardzonych, choć elastycznych płatów, których zaletą jest również łatwość montażu. Charakteryzują się one nieco większą odpornością mechaniczną, która jednak w przypadku membran płynnych może zostać uzyskana przy zastosowaniu dodatkowego pokrycia zabezpieczającego.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.proof-tech.com/renowacja/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Inwestowanie w nowe mieszkanie – opłacalność ekonomiczna

Następny artykuł

Jeden klucz – innowacyjne rozwiązanie dla Twojego domu

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments