Jak kupić mieszkanie na wynajem posiłkując się kredytem

Coraz popularniejszym sposobem na zarobek staje się wykup mieszkań oraz ich późniejsze wynajmowanie. Co jednak należy wiedzieć przed podjęciem kroków o wejściu u tego typu inwestycję?

Uzyskanie kredytu

Chcąc kupić mieszkanie na wynajem najpierw będziemy musieli postarać się o kredyt. Jest to jedno z większych wyzwań stojących przed potencjalnym inwestorem. Dlaczego? ponieważ musimy spełnić szereg wymagań, po to by kredyt uzyskać.

Pierwszym z nich jest posiadanie tak zwanej zdolności kredytowej. Jest to wskaźnik pozwalający określić bankowi czy będziemy w stanie spłacić całość zobowiązania. Bank bierze pod uwagę wysokość miesięcznych wpływów na nasze konto, formę zatrudnienia (umowa o pracę na czas nieokreślony jest najbardziej ceniona) nasz wiek, a także to na jak długo zaciągnięty będzie kredyt.

Po spełnieniu wszystkich wymogów, będziemy w stanie uzyskać od banku kredyt.

Popularność zakupów pod najem- z czego wynika?

Zakup mieszkań pod wynajem stał się popularny już kilka lat temu. Jest to doskonała metoda na pomnażanie swojego majątku, a także zabezpieczenie przyszłości. Popularność tego rozwiązania wynika z rekordowo niskich obecnie stóp procentowych. Oznacza to, że miesięczna rata kredytu jest zdecydowanie niższa niż ceny najmu mieszkań w większości dużych miast w Polsce.

Dla przykładu w Warszawie miesięczny koszt wynajmu kawalerki waha się w przedziale od 1500 do 2000 złotych. W momencie wkładu własnego na poziomie 20% miesięczna rata kredytu wynosi mniej więcej 800 złotych. Jak więc widać suma zobowiązań jest znacznie niższa niż ilość pieniędzy jaka musi trafić do banku.

Warto wspomnieć o tym, iż głównie reguła ta dotyczy małych mieszkań. Zaliczają się do nich mieszkania do 34 metrów kwadratowych. Zważając na rosnące ceny za metr kwadratowy, nie ma większego sensu inwestycja w większe metraże, ze względu na rosnące początkowe koszty inwestycji.

Jak budować dochód pasywny?

Jest to coraz bardziej popularne określenie, które możemy usłyszeć bądź przeczytać w prasie biznesowej. Jak się okazuje, doskonałą metodą na tego typu rozwiązanie jest inwestowanie w małe mieszkania na wynajem. Comiesięczny dochód możemy w tym wypadku przeznaczać na kolejne inwestycję lub starać się spłacić kredyt w szybszym tempie.

Sprawdzonym rozwiązaniem jest kumulowanie zarobionego kapitału, po to by inwestować go w kolejne mieszkania na wynajem. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w wypadku posiadania dwóch lub więcej mieszkań. Spowoduje to, że dwa „pracujące” mieszkania będą budowały kapitał do zakupu kolejnych nieruchomości.

Tak kumulowane pieniądze po latach są w stanie zapewnić nam bardzo duży dochód pasywny rzędu 10-12 tysięcy miesięcznie. Jednak i w tym wypadku jak i wszystkich inwestycji najważniejszy jest czas i cierpliwość. Efekty tego typu inwestowania nie pojawią się po roku czy dwóch, bowiem wymagają od nas poświecenia znacznie większej ilości czasu.

Zabezpieczenie przyszłości

Zakup oraz inwestowanie w kolejne mieszkania na wynajem jest doskonałym rozwiązaniem w celu pomnażania swoich dochodów a także lokowania nadwyżek kapitałowych. Szczególnie jest to popularne aktualnie, gdzie system emerytalny nie daje nam pewności na otrzymanie w przyszłości godnych emerytur. Dodatkowo zakupione nieruchomości mogą być przekazywane kolejnym pokoleniom, po to by budować majątek naszych rodzin.

Inwestując w nieruchomości zapewnimy świetlaną przyszłość nie tylko sobie, ale także naszym wnukom.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Biokominek – Oryginalny pomysł na wyposażenie mieszkania

Następny artykuł

Zaparowane okna – jak poradzić sobie z tym problemem

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bob
Bob
3 lat temu

Nie wiem czy kiedykolwiek w historii mieszkania traciły na wartości? Chyba jakieś ekstremalne sytuację musiałby mieć miejsce, by mieszkania zaczęły tanieć.

Gaweł
Gaweł
3 lat temu

Gdy masz bystrego agenta, któremu możesz zaufać pozyskanie kredytu pod mieszkanie nie stanowi żadnego problemu a cały proces odbywa się na 3-4 wizytach (wraz z omówieniem umowy i przeglądem wariantów i propozycji)

inwestor
inwestor
3 lat temu

Popieram, dobry agent jest w stanie Ci mega pomóc z całym procesem kredytowania nieruchomości lub kilku nieruchomości. Zdecydowanie warto utrzymywać kontakt z taką osobą, nawet kosztem pobieranej prowizji