Tradycyjni dostawcy energii elektrycznej nieustannie zapowiadają podwyżki cen prądu. Dotyka to nie tylko osób prywatnych mieszkających, np. w domkach jednorodzinnych, ale przede wszystkim właścicieli firm. Coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się nad zainstalowanie fotowoltaiki, by obniżyć rachunki swojego przedsiębiorstwa. Co zrobić, by zabezpieczyć się przed podwyżkami? Najlepiej zainwestować w instalacje fotowoltaiczne dla firmy. Podpowiadamy, co warto wiedzieć na ten temat.
Fotowoltaika dla firm – jak wybrać?
Zainstalowanie fotowoltaiki na budynku firmowym to gwarancja, że będziemy uzyskiwać darmową energię ze słońca. To, ile zaoszczędzimy na prądzie w przedsiębiorstwie – zależy od jego wielkości. Warto też zwrócić uwagę na to, że inwestycja w fotowoltaikę dla firm oznacza przede wszystkim dużą niezależność każdej firmy.
Szukasz firmy, która zajmie się instalacją fotowoltaiki dla Twojej firmy? Postaw na EKO PRIME – przedsiębiorstwo oferujące ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania: https://ekoprime.pl/.

Jak dobrać instalację fotowoltaiczną dla firmy?
Planowanie instalacji fotowoltaicznej dla firm należy przede wszystkim rozpocząć od obliczenia zapotrzebowania na energię elektryczną. Przy doborze zestawu fotowoltaicznego dla firmy kluczowe jest określenie profilu zużycia energii. Jest to w uproszczeniu sposób wykorzystywania energii elektrycznej w danej firmie w ciągu doby.
Dzięki sprawdzeniu, ile wynosi roczne zużycie energii przez przedsiębiorstwo, unika się tzw. przewymiarowania instalacji. Czym to ryzykuje? M.in. utratą nadwyżek energii elektrycznej oddawanej do sieci. Do tej pory firmy nie mogły korzystać z net-meteringu, czyli bycia prosumentem energii słonecznej. Jednak to się zmieniło – od sierpnia 2019 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o OZE. Od tej pory, zasady net-meteringu są identyczne zarówno dla przedsiębiorców, właścicieli farm fotowoltaicznych, jak i klientów indywidualnych.
Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę dla firm?
- Fotowoltaika zapewnia pełną niezależność energetyczną – firma sama produkuje energię, stając się jednocześnie niezależną od innych źródeł.
- Instalacja fotowoltaiki oznacza znaczną oszczędność dla przedsiębiorstwa = więcej pieniędzy na rozwój firmy.
- Firma, która korzysta z odnawialnych źródeł energii jest bardziej eko.
- Zainstalowanie fotowoltaiki pozwala podnieść wartość przedsiębiorstwa nawet o 20%.
- Inwestycję w fotowoltaikę można wliczyć w koszty uzyskania przychodu przedsiębiorstwa, jednocześnie obniżając podstawę opodatkowania.
- Instalacja fotowoltaiczna może być przedmiotem leasingu operacyjnego, finansowego oraz kredytowania.
- Od kosztów instalacji fotowoltaiki dla firm można odliczyć podatek VAT w pełnej wysokości.
Ile kosztuje fotowoltaika dla firm?
Fotowoltaika dla firm oznacza duże zyski – jednak na początku niezbędna jest inwestycja. Koszt fotowoltaiki zarówno dla firm, jak i osób prywatnych nie jest mały. Rozwiązaniem jest skorzystanie z finansowania – przedsiębiorcy mogą korzystać, m.in. z dotacji sięgających do 85% kosztów kwalifikowanych. Skontaktuj się z EKO PRIME, firmą, która pomoże Ci uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę dla przedsiębiorstw.
Dofinansowanie do fotowoltaiki można uzyskać:
- korzystając z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
- biorąc udział w Regionalnych Programach Operacyjnych, znajdujących się na terenie każdego województwa;
- z pomocą Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.