Inwestowanie w nowe mieszkanie – opłacalność ekonomiczna

Popyt na nowe mieszkania cały czas rośnie, a rynek pierwotny już dawno nie był tak popularny jak teraz. Nowe mieszkanie, które później będziemy wynajmować, to pewna inwestycja, z której warto skorzystać. Zakup nieruchomości na rynku pierwotnym to jednak poważna decyzja, dlatego dobrze jest wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, aby nasza inwestycja nie zamieniła się w problem generujący straty.

Dlaczego warto inwestować w nowe mieszkania?

Liczba osób zarabiających na wynajmie nowych mieszkań cały czas rośnie. Nieruchomość to jedno z aktywów najczęściej wskazywanych przez Polaków, jako optymalny sposób inwestowania. Według większości z nas, rynek nieruchomości jest najlepszym miejscem do lokowania kapitału. Na lokacie bankowej możemy zarobić maksymalnie 2 do 2,5 procent rocznie, natomiast na wynajmie nowego mieszkania – oczywiście w zależności od jego wielkości i lokalizacji, nawet 6 do 7 procent. Zdecydowana większość z zakupów gotówkowych na rynku pierwotnym, to właśnie zakupy inwestycyjne. Elementem znaczącym w przypadku inwestycji w nieruchomości, jest wzrost ich wartości w czasie. Dużą korzyścią, oprócz wzrostu wartości nieruchomości są bieżące dochody z wynajmu osiągane w krótkim czasie, zabezpieczenie przed inflacją oraz bezpośredni wpływ na inwestycję i możliwość zwiększenia jej wartości.

Opłaty transakcyjne przy zakupie nowego mieszkania są duże niższe, niż mieszkań na rynku wtórnym a wykończenie takiego mieszkania jest dużo wygodniejsze i tańsze, niż używane mieszkanie wymagające generalnego remontu. Nowe mieszkania od dewelopera w Szczecinie dają możliwość zakupu bez pośredników, co oznacza, że możemy oszczędzić sporą ilość gotówki – nawet do 4 procent wartości nieruchomości. Co więcej, jesteśmy zwolnieni z podatku od czynności cywilno-prawnych. Pamiętajmy jednak, że zakup nowego mieszkania pod wynajem opłaca się tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie opłacać je równolegle ze zobowiązaniami za nieruchomość, w której obecnie zamieszkujemy.

Postęp technologii w budownictwie oznacza też, że właściciele mieszkań nabytych na rynku pierwotnym mogą liczyć na sporo niższe koszty utrzymania nieruchomości. Doskonała izolacja termiczna ścian i nowoczesne okna pasywne z pewnością przełożą się na niższe rachunki ogrzewania.

Jak zaoszczędzić na zakupie nowego mieszkania?

Przy wyborze nowego mieszkania możemy dużo zaoszczędzić. Warto zwracać uwagę nie tylko na cenę za metr kwadratowy czy zniżki u dewelopera, ale również na lokalizację. Jeżeli kupujemy nowe mieszkanie dla siebie, wybierzmy te, które znajduje się blisko naszej pracy, ma dobry dostęp do komunikacji miejskiej i posiada bogate zaplecze usługowo-handlowe. To wszystko zapewni nam dużą oszczędność czasu, paliwa oraz brak potrzeby zakupu biletów na tramwaj lub autobus.

„Niektórzy deweloperzy często oferują zniżki, szczególnie tym inwestorom, którzy są elastyczni przy wpłatach kolejnych rat lub płacą z góry większość kwoty. Co więcej, na korzystne warunki mogą liczyć także kupujący pakietowo, tzn. po kilka mieszkań, na przykład z przeznaczeniem na wynajem” – dodaje nasz rozmówca reprezentujący firmę Gryf Development ze Szczecina – dewelopera oferującego komfortowe i kameralne inwestycje wielorodzinne bez pośredników.

Jak widzimy, dróg oszczędności jest bardzo wiele. Mamy nawet możliwość negocjacji ceny zakupu z firmą deweloperską. Możemy także trafić na atrakcyjną promocję, np., gdy w budynku zostały już ostatnie mieszkania na sprzedaż. Zakup nowego mieszkania nawet na kredyt jest opłacalny, gdyż w pewnym sensie to najemca zostaje obciążony ratami, a w momencie jego całkowitego spłacenia, właściciel dostaje, co miesiąc pieniądze do własnej kieszeni. Zakup mieszkania, jako inwestycji jest więc pewnym sposobem na zabezpieczenie swojej przyszłości, niezależnie od tego, jaką formę przyjmie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Maty przerostowe jako bezpieczne nawierzchnie na plac zabaw

Następny artykuł

Jak skutecznie zabezpieczyć dach płaski i z niewielkim spadkiem?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments