Ile zarabia na Tobie doradca kredytowy?

Praca doradcy kredytowego to zajęcie, które wymaga posiadania sporej wiedzy na temat finansów oraz doskonałej znajomości rynku kredytowego. Aby móc wykonywać ten zawód, należy spełnić kilka warunków. Czy to się w ogóle opłaca? Sprawdźmy, na jakie zarobki może liczyć doradca kredytowy. 

Kim jest doradca kredytowy i co trzeba zrobić, aby nim zostać?

Jeszcze kilka lat temu, doradcy kredytowi otrzymywali prowizje od banków za konkretne oferty, co niestety wpływało na jakość ich usług. Sytuacja uległa zmianie w roku 2017, kiedy kwestia ta została uregulowana prawnie. Od tego czasu doradca kredytowy jest niezależnym podmiotem, który nie otrzymuje wynagrodzenia od banków, lecz wyłącznie od swoich klientów. Natomiast ekspert kredytowy to osoba, która co prawda pobiera prowizję od instytucji finansowych, ale klient jest o tym poinformowany, co więcej, może także dowiedzieć się jaka jest wysokość prowizji. Obecnie, poszczególne banki oferują zazwyczaj wynagrodzenie o podobnej wartości. Dzięki temu, ekspert kredytowy może zachować obiektywizm oraz pełen profesjonalizm podczas pracy. Klient natomiast nie musi się obawiać, że jest naciągany na ofertę, która będzie korzystniejsza dla doradcy.

Co zrobić, aby zostać doradcą kredytowym? Okazuje się, że wiedza to jeszcze nie wszystko. Zawód ten można wykonywać wyłącznie za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego. Ponadto, konieczne jest posiadanie wpisu w rejestrze doradców, opłacanie składki członkowskiej, a także wykupienie ubezpieczenia OC. Dopiero po spełnieniu wszystkich tych warunków, można pracować jako doradca kredytowy.

Ile zarabia doradca kredytowy i od czego zależy jego wynagrodzenie?

Wiemy już, że ekspert kredytowy otrzymuje prowizje od banków oraz pozostałych instytucji finansowych, z którymi współpracuje. Wobec tego, ile może zarabiać miesięcznie? Oczywiście, jest to zależne od jego doświadczenia oraz renomy, jaką może się pochwalić. Dzięki nim, łatwiej zdobywa nowych klientów i z powodzeniem sprzedaje im kredyty dopasowane do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Ekspert kredytowy zarabia tylko wtedy, jeśli uda mu się namówić klienta na konkretny produkt. Dlatego im więcej kredytów sprzeda, tym wyższe uzyska wynagrodzenie. Szacuje się, że zarobki ekspertów kredytowych sięgają od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku doradcy kredytowego, który pracuje niezależnie od instytucji finansowych i zarabia na konsultacjach ze swoimi klientami. Jego zarobki zależne są od tego, ilu klientów przyjmie, nie ma natomiast znaczenia to, czy klienci zdecydują się wziąć kredyt w konkretnym banku, czy też nie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak pozyskać środki na wkład własny?

Następny artykuł

Przegląd akumulatorowych wiertarko – wkrętarka z funkcją udaru

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
3 lat temu

Gdzie najkorzystniej zaciągnąć kredyt chwilowy?

Błażej
Błażej
3 lat temu

Świetnie napisane. Dobrze się czyta.