Glazura łazienkowa ‒ jaką kupić?

Wybór kafelków do łazienki dostępnych na rynku jest ogromny. To dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przed zakupem. Łazienka jest szczególnym miejscem, w którym wymagania dotyczące płytek są znacznie wyższe niż na przykład w salonie lub w kuchni. Kafelki są narażone na duże zawilgocenie, co oznacza, że ​fugowanie musi być szczególnie staranne, a przy układaniu płytek  należy zachować uwagę i zadbać o dokładność. Jakie rodzaje glazury można zastosować w swojej łazience oraz na co zwrócić uwagę dokonując wyboru?

Rodzaje płytek łazienkowych

W łazience płytki ścienne stosuje się w podobny sposób, jak płytki podłogowe. Specjalne płytki łazienkowe z mocną impregnacją idealnie sprawdzają się w wilgotnej przestrzeni i chronią przed pleśnią i przebarwieniami. Często spotkać można w łazience zwykłe płytki ścienne, których jednak nie można polecić ze względu na zbyt trudne warunki panujące w tym pomieszczeniu.

Wybór płytek przeznaczonych do łazienek jest bardzo bogaty. Różnią się one kształtem, kolorem, formatem, materiałem, fakturą powierzchni i wieloma innymi aspektami. W łazience dobrze prezentują się nawet płytki mozaikowe, które tworzą ciekawe wizualne akcenty.

Czym się kierować przy wyborze glazury do łazienki?

Podczas gdy w latach 80. płytki łazienkowe tworzyły przede wszystkim jaskrawe plamy barwne, dziś w asortymencie producentów płytek przeważają eleganckie i minimalistyczne wzory. Płytki stały się elementem dekoracyjnym i nierozerwalną częścią nowoczesnego wyposażenia łazienek. Na przestrzeni lat z okładziny ściennej, która miała do spełnienia konkretną rolę zmieniły się w obiekt designerski. Możliwości pod względem wzornictwa, kształtów, kolorów i kombinacji różnych rodzajów płytek są niemal nieograniczone. Udana kombinacja płytek podłogowych, ściennych i ewentualnie mozaiki jest doskonałym sposobem na personalizację niewielkiej przestrzeni łazienki.

Podejmując decyzję o zakupie płytek łazienkowych, warto stworzyć dokładny plan, szczególnie dotyczący koncepcji podziału powierzchni. Należy również wziąć pod uwagę jakość, wykonanie i profesjonalne układanie, aby wynik nie tylko dobrze wyglądał. Glazura łazienkowa ma być trwała i cieszyć przez wiele lat niezmienionym wyglądem.

Najmodniejsze wzory płytek do łazienki

Płytki łazienkowe o wyglądzie drewna są stosunkowo nowym, ale utrzymującym się trendem we współczesnym wzornictwie. Również w naszym sklepie Dekordia.pl oferujemy płytki łazienkowe Opoczno we wzory imitujące drewno, przystosowane do układania w łazience. Płytki drewnopodobne łączą naturalny wygląd słojów drewna z funkcjonalnymi zaletami płytki. Oprócz prostej pielęgnacji i higieny to przede wszystkim długowieczność produktu. Płytki o wyglądzie drewna do łazienki często występują w formacie prostokątnym, w przeciwieństwie do klasycznej płytki w kwadracie. Żeby optycznie powiększyć pomieszczenie, warto zastosować płytki o jasnej barwie. Płytki łazienkowe Opoczno we wzory drewnopodobne nadają się zarówno na podłogę, jak i na ściany. Naturalny wygląd szczególnie dobrze komponuje się z atmosferą domowego SPA, którą zapewnia dobrze urządzona własna łazienka.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Kiedy powinno się wykonywać badania geologiczne?

Następny artykuł

Szafa na wymiar w Twoim przedpokoju

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments