Gilotyny do blachy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli Twoja firma na co dzień obrabia blachy, gilotyna jest sprzętem, z którym z pewnością masz do czynienia dość często. Sprawdź, w jakie jej rodzaje możesz się wyposażyć i co najlepiej wybrać w zależności od specjalizacji zakładu.

Zastosowanie gilotyny do blachy umożliwia przeróbkę blaszanych elementów, w tym odpadków poprodukcyjnych w sposób szybki i niewymagający dużych nakładów finansowych. Maszyna ta nie jest skomplikowana w obsłudze, dzięki czemu pracownika można w krótkim czasie przeszkolić do korzystania z niej z zachowaniem norm BHP. Korzystanie z gilotyny powinno przebiegać w odzieży roboczej. Przed jej użyciem należy również uziemić silniki elektryczne i korpus nożyc, bądź zerować je według wskazań instrukcji.

Gilotyny do blachy – rodzaje

W zależności od sposobu korzystania z gilotyny do blachy, można wyróżnić maszyny mechaniczne i ręczne. Te pierwsze sprawdzą się w przypadku wyrobu produktów przeznaczonych do sprzedaży, w zakładach produkcyjnych, gdzie każda powstała część musi być jednakowa, a proces gilotynowania powinien przebiegać z określoną prędkością. Zakłady, w których gilotyna do blachy potrzebna jest od czasu do czasu, z powodzeniem mogą zdecydować się na tańszą, ręczną. Należy jednak zaznaczyć, że nie umożliwia ona efektywnego cięcia grubszych kawałków.

Rodzaje nożyc gilotynowych

Przy zakupie gilotyny należy zwrócić również uwagę na rodzaj nożyc. Na rynku dostępne są nożyce do metalu i blachy, które różnią się ostrością i precyzyjnością. Te pierwsze umożliwiają cięcie cieńszych pasków, ale przy tym nie wymagają użycia tak dużej siły. Dobrej jakości nożyce pozwolą Ci na dokładne wycinanie pożądanych części blaszanych, bez jakichkolwiek zadr czy nierówności. Dlatego warto zainwestować w renomowane produkty firm, które od lat funkcjonują na rynku.

Szukasz szerokiego przekroju wariantów gilotyny do blachy w atrakcyjnych cenach? Odwiedź http://inte.com.pl/ – stronę polskiego lidera sprzedaży tego rodzaju sprzętu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Lampy techniczne – jak dobrać je do pomieszczenia?

Następny artykuł

Rozbiórka budynku – jak przeprowadzić ją w kilku krokach?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments