Drewniane łóżko – czy warto wybrać je do sypialni?

Łóżka drewniane są obecne w naszych domach od stuleci. I choć na przełomie dwudziestego wieku ustąpiło wyrobom z płyty pilśniowej, MDF czy plastiku, to nadal większość użytkowników decyduje się na wybór produktów zbudowanych z drewna.

Naturalne materiały to lepszy sen

Drewniane łóżka to przede wszystkim kontakt z naturą. Nie mamy tu do czynienia z plastikowymi produktami, które mogą nas uczulać, a toksyczne farby będą wpływać na jakość naszego snu. Drewno to jednocześnie różnorodność. W przypadku łóżka wykonanego z plastiku mamy do czynienia z jednym „gatunkiem” tego tworzywa.

Drewniane łóżka do sypialni produkowane są z różnych gatunków drzew, najczęściej z sosny, buku, dębu, świerku, olchy czy jesionu. Każdy z nich odznacza się innymi właściwościami.

1. Sosna przykładowo jest materiałem najtańszym, choć mniej trwałym.

2. Buk jest niezwykle wytrzymały i nie poddaje się odkształceniom, a jednocześnie jest wrażliwy na działanie wody.

3. Olcha wprowadzi do naszego mieszkania wiele elegancji ze względu na swój ciemny odcień. Z kolei łóżko wykonane z drewna dębowego może przetrwać nawet dwieście lat i nie stracić swoich pierwotnych właściwości.

Funkcjonalny i naturalny materiał

Drewno jest od lat wykorzystywane do produkcji mebli ze względu na swoją funkcjonalność. Odporność idzie tutaj w parze z plastycznością. Drewno jest miękkie, można je rzeźbić i szlifować w dowolny sposób i nadać wymarzony kształt, przez co równie dobrze będzie się prezentowało w tradycyjnej sypialni, jak i w nowoczesnym lofcie.

Łóżko wykonane z tego materiału może zostać uformowane całkowicie dowolnie. Oznacza to, że na rynku jesteśmy w stanie znaleźć dokładnie takie łóżko, jakie chcemy i dopasować je do ogólnej aranżacji mieszkania, a nie odwrotnie. Drewno pasuje też do większości stylów projektowanych mieszkań. Odnajdzie się tak w stylu skandynawskim, nowoczesnym, śródziemnomorskim jak też klasycznym.

Łóżka drewniane bywają też wyposażone w wiele dodatkowych urozmaiceń, które jeszcze lepiej dostosowują łóżko do naszych potrzeb. Może to być skrzynia na pościel, czy szuflady pod łóżkiem, a także wygodny, tapicerowany zagłówek.

Trafiona inwestycja na długie lata

Ostatecznie łóżka drewniane są po prostu wytrzymałe oraz estetyczne. Łóżka z drewna to inwestycja w komfort i zdrowie na lata. Drewno, w odróżnieniu od syntetycznych materiałów, „pracuje”, a więc dostosowuje się do warunków klimatycznych wnętrza.

To oznacza, że łóżko bardzo szybko przystosuje się do temperatury, jaka panuję w mieszkaniu, wilgotności powietrza, a także wagi użytkownika. Drewniane konstrukcje bardzo trudno uszkodzić w sensie konstrukcyjnym.

Nie odkształcają się i nie zmieniają swoich wyglądów. Dzięki temu i po zakupie łóżka i kilka lat później śpimy na nim tak samo wygodnie i komfortowo. Drewno, pomimo upływu czasu, pozostaje niezmiennie atrakcyjne, a w razie potrzeby jego wygląd można w łatwy sposób odświeżyć poprzez cyklinowanie i powtórne lakierowanie.

Nie damy rady poprawić łóżka które jest wykonane z plastiku. Każda ingerencja będzie tu oznaczać po prostu zepsucie mebla. W łóżko drewniane może ingerować do woli, jeśli tylko nie zaburzymy jego właściwości konstrukcyjnych.

Artykuł powstał we współpracy: lozka.net.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jaki jest najmodniejszy kolor we wnętrzach w tym sezonie?

Następny artykuł

Twardość materaca – jak wybrać dobrze

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments