Do czego służą piaskarki strumieniowo-ścierne?

Piaskarki strumieniowo-ścierne to doskonałe, mobilne urządzenia, które stosowane są przy wielu pracach budowlanych. Świetnie sprawdzają się w terenie, podczas licznych procesów technologicznych.

Prace z piaskarką

Tego typu piaskarki służą np. do czyszczenia i kształtowania dowolnej powierzchni odpowiednim materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza, czy w strumieniu cieczy. Maszyny te pozwalają na dokładne oczyszczanie zabrudzonych ścian, powłok malarskich, rdzy i podobnych zanieczyszczeń.

Pozwalają na nadanie odpowiedniej chropowatości w celu przygotowania powierzchni pod różne prace np. laminowanie, malowanie, czy natryskową metalizację. Również przy piaskowaniu śrutem wykorzystuje się te popularne urządzenie. Śrutowanie – bo tak potocznie nazywany jest ten proces wykonuje się na powierzchniach burt statków.

Piaskarki strumieniowo-ścierne wykorzystywane są też przy korozji rdzy z konstrukcji stalowych, konstrukcji metalowych, różnorakich elewacji, przy czyszczeniu kostki brukowej, kostki granitowej, wszelkich ogrodzeń, balustrad, schodów, przy usuwaniu zabrudzeń chemicznych, biologicznych, atmosferycznych z różnych typowych i nietypowych powierzchni. Piaskarką czyścimy też każdy rodzaj budynków. Nie ważne czy jest on z drewna, kamienia, cegły, czy jest to szklany budynek. Takim mobilnym urządzeniem jesteśmy w stanie dotrzeć w każde miejsce.

Działanie piaskarki

Oczywiście do prawidłowego działania piaskarki potrzebne jest sprężone powietrze, które wytwarzane jest w kompresorze. Większe piaskarki potrzebują sporej ilości powietrza dlatego taki kompresor musi mieć dużą wydajność, aby maszyna funkcjonowała bez żadnych ograniczeń. W zbiorniku piaskarki wytwarza się podciśnienie. Dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia, brud i pył jest momentalnie zasysany i trafia do węża i w końcu do dyszy. Wąż i dysza również działają dzięki strumieniowi sprężonego powietrza.

Na piaskarce możemy ustawić dwa różne parametry pracy. Niektóre piaskarki to niskociśnieniowe urządzenia, które mają możliwość pracy w osłonie wody. Technika pracy polega na natryskiwaniu w strumieniu sprężonego powietrza wybranego materiału na czyszczoną powierzchnię. Odbijając się od metalu, czy kamienia piasek lub inny materiał ścierny usuwa z niego zabrudzenia. Właśnie w ten sposób w zależności od rodzaju zabrudzeń uzyskuje się fajne, oryginalne efekty.

Piaskarki strumieniowo-ścierne muszą być wyposażone w osuszacz zziębniczy, który  podpinany jest zazwyczaj pomiędzy piaskarką i kompresorem. Osuszacz usuwa wilgoć z rury. Jako ścierniwo w piaskarkach używa się np. garnet, szklanych kulek, śrutu staliwnego, czy szlaki pomiedziowej. Jest to zależne od ciśnienia roboczego i wybranego ścierniwa. W ten praktyczny sposób w zależności od rodzaju zabrudzeń oraz jakości lica można uzyskać różne, ciekawe i oryginalne efekty.

Piaskarki strumieniowo-ścierne to na pewno urządzenia, które pozwalają w prosty i szybki sposób uzyskać oczekiwany efekt końcowy. To uniwersalne i praktyczne maszyny służące od wielu lat w budownictwie.

Artykuł powstał we współpracy z Contracor.com.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Tynkowanie agregatami tynkarskimi – szybko, dokładnie i tanio!

Następny artykuł

Niedoceniane akcesoria, które mogą okazać się niezbędne

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments