Dlaczego warto zainwestować w droższy zegarek?

Stylowe, drogie zegarki już dawno temu przestały spełniać tradycyjną funkcję czasomierza. Dziś, gdy wystarczy rzut oka na smartfon lub tablet, by poznać precyzyjnie i prawidłowo podaną godzinę – ich funkcja jest zgoła inna. Dla bogatszych osób pełnią głównie funkcję prestiżową, są synonimem luksusu oraz statusu społecznego. Nieco podobnie jak drogie ubrania, samochody oraz inne wyrafinowane oznaki sukcesu i pozycji – jak specjalne rodzaje alkoholi, z reguły niedostępne w masowej dystrybucji.

Zegarek jako lokata kapitałuZegarek jako lokata kapitału

Dlaczego warto inwestować w drogie zegarki uznanych producentów? Odpowiedzi może być kilka – w zależności od naszego nastawienia. Poza zdecydowanie wyższą jakością (która przekłada się na możliwość bardzo długiego oraz w pełni satysfakcjonującego użytkowania), kupując zegarek z wyższej półki, możemy na przykład ulokować pewną sumę kapitału w takim czasomierzu. Dotyczy to jednak wyłącznie najdroższych modeli szwajcarskich producentów – choćby takich jak Breitling.

Szczególnie dobrą lokatą są wszelkiego typu edycje limitowane. Po kilkunastu latach, o ile taki zegarek jest dobrze zachowany (tj. nie ma wyraźnych oznak intensywnej eksploatacji), jego wartość może zdecydowanie wzrosnąć.

Omega, Breitling… A może zegarek Tissot?

Marki takie jak Omega czy Breitling to jednak dla większości z nas niedościgły pułap finansowy. Nie oznacza to jednak, że nie mamy pola do wyboru – na rynku obecnych jest wiele marek, które nie należą do tanich i masowych, jednak ich ceny nie są pięciocyfrowe. Możemy tutaj wskazać choćby na zegarki Tissot. Jest to jedna z najstarszych szwajcarskich marek w tej branży.

Przedsiębiorstwo funkcjonuje nieprzerwanie od 1853 roku. Obecnie wchodzi w skład Swatch Group, czyli największego działającego dzisiaj na globalnym rynku dostawcy czasomierzy. Ducha zegarków marki Tissot można streścić krótko jako nastawienie na jak największą innowację z pełnym poszanowaniem szwajcarskich tradycji zegarmistrzowskich. Jednym z flagowych produktów, jakie proponuje dziś ta firma jest model w technologii T-Touch Solar, będący pierwszym na świecie zegarkiem ze szkłem dotykowym, który zasila energia słoneczna.

Zegarek jako nasza wizytówka

Możemy śmiało powiedzieć, że zegarek, jako spójna część naszej stylizacji – to rodzaj wizytówki. W niektórych sytuacjach lepiej jest obyć się w ogóle bez tego istotnego drobiazgu niż wystąpić z zegarkiem niedobranym do okazji – dajmy na to w masywnym zegarku sportowym na wieczornym wernisażu lub przedstawieniu teatralnym.

Dobry pomysł na prezent w ważnej chwili życia

Droższy zegarek będzie znakomitym prezentem w wyjątkowych i uroczystych chwilach, zwłaszcza wtedy, gdy osoba, którą chcemy obdarować, wchodzi w nowy etap życia. Okazje tego typu jak matura, ślub lub okrągła rocznica urodzin – to idealne momenty, by podarować naszym bliskim zegarek wyższej jakości. Dobrym uzupełnieniem może być ułożony specjalnie tekst, który zostanie następnie wygrawerowany na kopercie zegarka. Większość profesjonalnych dystrybutorów droższych zegarków oferuje taką możliwość bez dodatkowych opłat.

Ostatecznie – pozostaje też powód, który możemy nazwać zwykłą satysfakcją z posiadania dobrej jakościowo rzeczy. Niektórzy decydują się na kolekcjonowanie zegarków z wyższej półki. Najczęściej dotyczy to modeli męskich. Damskie zegarki mają z reguły krótszy żywot, gdyż funkcja modowa jest dużo silniejsza w tym przypadku.

Choć niektórzy z nas mogą uważać, że kupno i używanie drogiego zegarka jest w pewnym sensie ryzykowne, gdyż niesie ze sobą potencjalne niebezpieczeństwo kradzieży lub nieumyślnego zniszczenia – z markowym, szwajcarskim zegarkiem na ręku oraz w odpowiednim stroju każdy wygląda bardzo elegancko.

Partnerem artykułu jest salon jubilerski Marko.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Podatek od nieruchomości w 2020 roku

Następny artykuł

Jak powinien wyglądać profesjonalny salon kosmetyczny?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments