Czym się sugerować podczas wyboru markizy tarasowej?

Markizy to bardzo ciekawy oraz praktyczny trend, który kilka lat temu pojawił się na tarasach naszych domów. Dzięki temu rozwiązaniu właściciele domów nie są skazani na budowę stałego zadaszenia, które w okresie zimowym zacienia salon. Na co zwrócić uwagę wybierając markizę na taras?

Tkanina na markizę

Wybierając markizę na taras zwracamy uwagę na kolor materiału chcąc, by ładnie komponował się z elewacją domu oraz wystrojem tarasu. Nie jest to jednak najważniejszy element, na który powinnyśmy położyć akcent. Niezmiernie istotny jest materiał, z którego wykonana jest markiza.

Materiał musi być odporny na rozdarcia, płowienie, czy siłę wiatru. Warto również zwrócić uwagę czy odbija promienie UV. Zadaniem markizy jest ochrona przed słońcem, a nie przed deszczem, ale warto zwrócić uwagę, czy materiał jest impregnowany i ma powłokę ochronną. Dzięki takiemu zabezpieczeniu również niewielki deszcz nie będzie problemem.

Rozmiar markizy

Najważniejszym kryterium wyboru markizy na taras jest prawidłowe ustalenie rozmiaru. Warto pamiętać, że im większa markiza, tym solidniejsza musi być jej podpora. Bardzo często nie ma potrzeby zacieniania całego tarasu. Wystarczy zamontowanie markizy, która da przyjemny cień w części tarasu, w której znajduje się stół. Fragment tarasu warto pozostawić w słońcu, by móc swobodnie się poopalać. Dzięki takiemu rozwiązaniu taras, nawet w upalny dzień, będzie sielskim miejscem.

Jak wybrać model markizy?

Markizy tarasowe występują w trzech wariantach. Najprostsza jest markiza bez kasety. Jest to model, który jest podstawowym i najtańszym rozwiązaniem. Jest to zadaszenie z materiału, które rozwijane jest na lato, gdy skończy się sezon markizę należy zdemontować.

Kolejną propozycją jest markiza tarasowa z półkasetą. Tu ochronę markizy stanowi niewielki, aluminiowy daszek. Po złożeniu markizy pozostaje wyłącznie kaseta ochronna oraz przednia falbanka.

Najbardziej zaawansowana technologicznie i najwygodniejsza w użytkowaniu jest markiza w pełnej kasecie. Po schowaniu markizy nie widać rury nawojowej, materiału, ani ramion markizy. Jest to najdroższy model, ale wyjątkowo trwały, funkcjonalny oraz estetyczny.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jakie meble do biura – poradnik współczesnego projektanta

Następny artykuł

W poszukiwaniu idealnego mieszkania

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments