Beton na fundament – ile kosztuje, jaki wybrać?

Głównym zadaniem fundamentów jest utrzymywanie ciężaru całego budynku. W celu ograniczenia zmian kształtu gruntu, betonu czy całego budynku musimy zdecydować się na odpowiedni typ betonu. Rodzaj betonu, jaki jest wykorzystywany do budowy, ustala konstruktor, jeśli jest on nieobecny na budowie, a my chcemy sprawdzić, czy pracownicy wykorzystali odpowiedni typ betonu, możemy poprosić o wykonanie próbek. 

Jaki beton wybrać ?

Podstawową, a zarazem najważniejszą cechą, na jaką musimy zwrócić uwagę podczas wybierania betonu, jest jego wytrzymałość na ściskanie. W celu jej określenie wykorzystuje się parametr literowo-cyfrowy. Równie ważną cechą jest klasa konsystencji. Jest ona oznaczana za pomocą litery S oraz jednej z cyfr. W przypadku najwyższych cyfr mieszanka będzie najbardziej płynna. Nie możemy także zapomnieć o klasie ekspozycji. Informacja o niej umożliwi nam zdobycie informacji o warunkach użytkowanie określonego rodzaju betonu. Jeśli mówimy o betonie na fundament, to warto postawić na klasę XC2.

Beton towarowy

Jest to bardzo popularny typ betonu. Dlaczego ? Jego zaletą jest trwałość oraz plastyczność. Poza tym jest on dość uniwersalny, nada się do wielu typów budownictwa. Jego cechy umożliwiają nam stworzenie bardzo dużej ilości rodzajów konstrukcji. W związku z tym jest wręcz perfekcyjny jako materiał do budowy fundamentów. Typów tego betonu nie brakuje, dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na cechy, jakie zostały omówione w poprzednim akapicie. Gdy będziemy mieli do czynienia ze sporymi obciążeniami materiału, to musimy wykorzystać od B15 do B25. Kiedy miejsca są w sposób szczególny narażone na obciążenie, to warto postawić na tę drugą opcję. Kiedy wybieramy beton, warto także zwrócić uwagę na jego wodoodporność. Dzięki temu unikniemy różnych problemów związanych z zawilgoceniem ścian, pleśnią czy grzybem.

Cena

Jeśli chodzi o cenę betonu pod fundament, to nie można jej jednoznacznie określić. Ulega ona ciągłym zmianom, dlatego, jeśli chcemy sprawdzić aktualną cenę, warto posiłkować się stronami internetowymi producentów betonu.

Jakość

Bez względu na to, jaki typ betonu wybieramy, to powinniśmy postawić na sprawdzony produkt. Nawet kiedy wybierzemy idealny typ betonu ze względu na jego parametry, ale postawimy na słabą jakość, to nie będzie on w pełni spełniał swojej funkcji. Dlatego kluczowym aspektem podczas wybierania tego typu produktu, są jego certyfikaty oraz jakość, o jaką możemy zapytać profesjonalistów pracujących w sklepie, którzy z pewnością nam doradzą.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Raty równe czy raty malejące – co jest bardziej opłacalne?

Następny artykuł

Jakie gatunki drzew sadzić w małych ogrodach?

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazik
Kazik
3 lat temu

Dziś ciężko mówić o cenach, gdyż te szybują z dnia na dzień w górę, nie ma rąk do pracy ani materiałów od ręki